BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

5-iose interneto svetainėse nebebus matomas neteisėtai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys

Spausdinti
mirror 855x345.jpg

2023 m. sausio 25 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimus dėl keturių interneto svetainių kopijų bei vienos pirminės svetainės blokavimo, kuriose neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys.

Vadovaudamasi Privalomų nurodymų taikymo interneto prieigos paslaugų teikėjams tvarkos aprašu, 2023 m. sausio 5-10 d. savo iniciatyva atlikusi stebėseną, LRTK nustatė, kad anksčiau užblokuotose pirminėse interneto svetainėse neteisėtai viešai paskelbtas autorių teisių saugomas turinys – filmai ir muzikos kūriniai, pasiekiamas naujais interneto domenų vardais nežymiai pakeičiant pirminių interneto svetainių pirmojo ar antrojo lygio domenus.  

Sprendimus dėl pirminių interneto svetainių blokavimo LRTK buvo priėmusi 2019 m. rugsėjo 11 d., 2020 m. gegužės 20 d. ir 2022 m. lapkričio 16 d., gavusi bendrovės „Internet Copyright Management LLC“, Lietuvos gretutinių teisių asociacijos „AGATA“ bei Lietuvos autorių teisių kolektyvinio administravimo asociacijos „LATGA“ (toliau – LATGA) prašymus taikyti privalomus nurodymus interneto prieigos paslaugų teikėjams. Šiuos sprendimus sankcionavo Vilniaus apygardos administracinis teismas.

Sprendimai dėl naujų interneto domenų vardų (kopijų) blokavimo neturi būti sankcionuojami Vilniaus apygardos administracinio teismo. Interneto svetaines identifikuojantys domeno vardai bus įtraukti į interneto svetainių, kurias pasiekti galimybė yra panaikinta, sąrašą. Šis sąrašas skelbiamas LRTK interneto svetainėje www.rtk.lt

Sprendimas dėl pirminės interneto svetainės blokavimo buvo priimtas išnagrinėjus LATGA prašymą, gautą 2023 m. sausio 18 d. dėl privalomų nurodymų interneto prieigos paslaugų teikėjams davimo. Prašyme nurodyta, kad interneto svetainėje to be teisių turėtojų sutikimo viešai skelbiami autorių teisių saugomi muzikos kūriniai, sudarant galimybę juos nemokamai atgaminti.

Šis sprendimas įsigalios jį sankcionavus Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

Paslaugos teikėjai ne vėliau kaip per 5 dienas nuo šių sprendimų gavimo dienos privalės panaikinti galimybę domeno vardo blokavimo būdu pasiekti interneto svetaines, kuriose neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys.

Bandantys prisijungti prie blokuotų interneto svetainių bus nukreipti į LRTK sukurtą informacinį interneto svetainės tinklalapį.

 

 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2023-01-25
Į viršų