BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

Aptarti autorių teisių apsaugos įgyvendinimo internete iššūkiai

Spausdinti
20220324_111638.jpg

Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) iniciatyva 2022 m. kovo 24 d. įvyko apskritojo stalo diskusija, kurios metu buvo aptarti autorių teisių apsaugos įgyvendinimo internete iššūkiai.

Nuo 2019 m. balandžio 1 d. įsigaliojus naujai Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo redakcijai, pagal kurią LRTK buvo numatyta funkcija ginti autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugą skaitmeninėje aplinkoje, LRTK nuolatos siekia šią funkciją atlikti kuo efektyviau – sukurti veiksmingesnį autorių teisių ir gretutinių teisių gynimo mechanizmą, tobulinti stebėsenos ir priežiūros priemones, bei sutelkti suinteresuotų institucijų ir asmenų pajėgas kovoje su neteisėta veikla ir piratavimu internete.

Diskusijos moderatorius LRTK pirmininkas Rimantas Bagdzevičius diskusijos įžanginiame žodyje pabrėžė institucijų bendradarbiavimo ir naujų projektų, palengvinančių autorių teisių apsaugos įgyvendinimo svarbą.

LRTK Ūkio subjektų veiklos priežiūros skyriaus vedėjas Andrius Katinas pasidalino tyrimo dėl skaitmeninio piratavimo masto Lietuvoje 2019 m. – 2022 m. rezultatais, kurie rodo, kad naudojamos priemonės ginant autorių teises internete iš esmės yra efektyvios.

Projekto „Kurk Lietuvai“ vadovai Beatričė Ceizarienė, Elena Ruikytė ir Karolis Vyčius pristatė du pranešimus – „Legalaus skaitmeninio turinio vartojimo bei antipiratavimo skatinimo iššūkiai ir galimybės“ bei „Kenkėjiškų interneto svetainių grėsmių valdymo priemonių kūrimas“. Pranešimai atskleidė Lietuvos „pirato“ profilį bei nurodė inicijuojamas taikyti technines priemones, kurios leistų efektyviau vykdyti LRTK priimtus sprendimus.

Diskusijoje taip pat aktyviai dalyvavo Kultūros ministerijų, LATGA, AGATA, Intelektinės nuosavybės apsaugos centro, kitų autorių teisių apsauga suinteresuotų organizacijų atstovai.

 

 

 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-03-24
Į viršų