BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

Blokuojami 23 IP adresai, kuriais pasiekiama Kremliaus propaganda

Spausdinti
plyta.jpg

2024 m. balandžio 10 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą blokuoti 23 IP adresus, kuriais sudaroma galimybė žiūrėti Lietuvos Respublikoje draudžiamas transliuoti pagrindines Kremliaus propagandos televizijos programas.

2024 m. kovo 27 – balandžio 8 d. LRTK atliko stebėseną, kurios metu buvo nustatyta, kad jos sprendimais blokuotos interneto svetainės yra prieinamos Lietuvos vartotojams pagal atitinkamus IP adresus. Interneto svetainėse, atsisiuntus televizijos programų sąrašus, buvo galima matyti tiesiogiai rodomas įvairias televizijos programas tarp jų ir tas televizijos programas, kurioms taikomos Europos Sąjungos Tarybos patvirtintos ribojamosios priemonės (sankcijos).

Šį sprendimą LRTK priėmė, atsižvelgdama ir vadovaudamasi Europos Sąjungos Tarybos reglamentais, taikančiais ribojamąsias priemones dėl dezinformacijos ir propagandos skleidimo prieš Europos Sąjungą ir jos valstybes nares. Pagal juos ūkio subjektams draudžiama transliuoti arba sudaryti palankesnes sąlygas transliuoti juridinių asmenų, subjektų ir organizacijų, įtrauktų į reglamentų prieduose išdėstytą sąrašą, teikiamą turinį arba kitaip prisidėti prie tokios transliacijos jį perduodant ar platinant bet kokiomis priemonėmis, pavyzdžiui, kabeliniu, palydoviniu ryšiu, IP-TV, interneto paslaugų teikėjams, dalijimosi vaizdo medžiaga internetu platformomis ar taikomosiomis programomis.

Pagal Lietuvos Respublikos tarptautinių sankcijų įstatymą LRTK užtikrina tarptautinių sankcijų įgyvendinimą, kai jos susijusios su radijo ir televizijos programų transliavimu, retransliavimu ar platinimu internete, audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų teikėjų, dalijimosi vaizdo medžiaga platformos paslaugų teikėjų veikla.

Analogiškus sprendimus LRTK yra priėmusi 2023 m. kovo 8 d., gegužės 10 d., birželio 21 d. ir rugsėjo 13 d.

Minėtas sprendimas nurodo viešųjų elektroninių ryšių tinklų ir viešųjų elektroninių ryšių paslaugų teikėjams ne vėliau kaip per 2 darbo dienas nuo jo įsigaliojimo dienos panaikinti galimybę pasiekti 23 IP adresus, kuriais pasiekiamos  televizijos programos, kurioms taikomos Europos Sąjungos Tarybos patvirtintos ribojamosios priemonės (sankcijos).

 

 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2024-04-10
Į viršų