BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

Dėl autorių teisių pažeidimų blokuojamos interneto svetainės

Spausdinti
3093_1c96e2df2402ba904e46bfabc455b9e2.jpg

2022 m. lapkričio 16 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė tris sprendimus dėl interneto svetainių blokavimo, kuriose neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys.

LRTK išnagrinėjo Lietuvos gretutinių teisių asociacijos „AGATA“ prašymą taikyti privalomus nurodymus interneto prieigos paslaugų teikėjams. Prašyme nurodyta, kad interneto svetainėje be „AGATA“ licencijos skelbiamos atlikėjų ir fonogramų gamintojų fonogramos ir muzikos įrašai, t. y. viešai skelbiami autorių teisių saugomi audiovizualiniai kūriniai.

„AGATA“ raštu kreipėsi į interneto svetainės administratorių, reikalaudama su ja pasirašyti licencinę sutartį, kuri suteiktų teisę naudoti gretutinių teisių objektus – t. y. fonogramų ar jų kopijų tiesioginį ar netiesioginį transliavimą, retransliavimą ar kitokį viešą paskelbimą. Tačiau tokia sutartis  nebuvo pasirašyta ir autorių teisių saugomi audiovizualiniai kūriniai toliau buvo viešai skelbiami.

Du prašymus LRTK pateikė Lietuvos autorių teisių kolektyvinio administravimo asociacija „LATGA“. Ji taip pat prašė taikyti privalomus nurodymus interneto prieigos paslaugų teikėjams, blokuojant interneto domeno vardus, identifikuojančius interneto svetaines, kuriose neteisėtai viešai paskelbti autorių teisių saugomi kūriniai.  

„LATGA“ prašymuose nurodyta, kad interneto svetainėse be teisių turėtojų sutikimo viešai skelbiami autorių teisių saugomi muzikos kūriniai, sudarant galimybę juos nemokamai atgaminti.

LRTK priimti sprendimai įsigalios juos sankcionavus Vilniaus apygardos administracinio teismui.

Paslaugos teikėjai ne vėliau kaip per 5 dienas nuo šių sprendimų gavimo dienos privalės panaikinti galimybę domeno vardų blokavimo būdu pasiekti interneto svetaines, kuriose neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys.

Bandantys prisijungti prie blokuotų interneto svetainių bus nukreipti į LRTK sukurtą informacinį interneto svetainės tinklalapį.

 

 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-11-16
Į viršų