BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

Dėl neteisėto televizijos programų platinimo stabdoma neteisėta veikla 35 interneto svetainėse

Spausdinti
stop 855x345.jpg

2022 m. kovo 23 d. posėdyje Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą duoti privalomus nurodymus tinklo paslaugų teikėjams panaikinti galimybę pasiekti informaciją 35 interneto svetainėse, kuriose vykdoma neteisėta televizijos programų platinimo internete veikla, apie kurią LRTK nebuvo pranešta teisės aktų nustatyta tvarka.

Atlikusi stebėseną LRTK nustatė, kad 35 interneto svetainėse ne tiktai neteisėtai platinamos televizijos programos, bet ir toliau platinamos dėl grėsmę nacionaliniam saugumui keliančios informacijos, karo ir tautinės neapykantos kurstymo bei tendencingos dezinformacijos skleidimo LRTK uždraustos retransliuoti televizijos programos.

Pagal Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymą tokia veikla yra laikoma nelicencijuojama televizijos programų ar atskirų programų platinimo internete teikimo paslauga. Tokiais veiksmais šių interneto svetainių valdytojas pažeidžia minėto įstatymo 33 straipsnio 1 dalyje nustatytus reikalavimus. Vadovaujantis šiuo įstatymu, asmenys, norintys Lietuvos Respublikoje verstis nelicencijuojama veikla ir Lietuvos Respublikos vartotojams teikti televizijos programų ar atskirų programų platinimo internete paslaugas, prieš pradėdami šią veiklą privalo pranešti apie tai LRTK.

LRTK kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą ir 2022 m. kovo 15 d. gavo nutartį, kuria išduotas leidimas duoti privalomus nurodymus tinklo paslaugų teikėjams panaikinti galimybę pasiekti interneto svetainėse prieinamą informaciją.

Tinklo paslaugų teikėjai  šį LRTK sprendimą privalo įgyvendinti ne vėliau kaip per 5 dienas nuo jo gavimo dienos.

Asmenys, bandantys prisijungti prie interneto svetainių, prie kurių prieiga panaikinta, bus nukreipti į LRTK informacinį interneto tinklalapį.

 

 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-03-23
Į viršų