BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

Duoti privalomi nurodymai finansų įstaigai nutraukti finansines operacijas dėl autorių teises pažeidžiančios veiklos internete

Spausdinti
www_855x345.jpg

2022 m. spalio 26 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė  sprendimą nurodyti Revolut Bank, UAB nutraukti mokėjimus ar kitas finansines operacijas banko sąskaitose, susijusiose su fiziniais asmenimis, vykdančiais veiklą, kuria autorių teisių saugomas turinys neteisėtai viešai skelbiamas viešo naudojimo kompiuterių tinklais (internete).

Komisijos administracija 2022 m. spalio 10 d. atliko stebėseną ir nustatė, kad socialinio tinklo „Facebook“ vienoje iš grupių buvo siūloma įsigyti interneto svetainės filmai.in taškus arba kuponus, kuriuos galima naudoti atsiskaitant už interneto svetainėje filmai.in siūlomas paslaugas (filmų, serialų žiūrėjimą). Atlikus nurodytus veiksmus ir pasirinkus mokėjimo būdą, yra atsiunčiami rekvizitai asmens, į kurio banko sąskaitą reikia pervesti nurodytą sumą, ir gaunami taškai, kurie suteikia prieigą prie pasirinkto neteisėtai viešai paskelbto autorių teisių saugomo turinio. Tokiu būdu interneto svetainėje nurodyti asmenys vykdo neteisėtą veiklą, kuria autorių teisių saugomas turinys neteisėtai viešai paskelbiamas internete, ir už tai gauna finansinę naudą.

 Pagal Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo 78 straipsnio nuostatas LRTK yra suteikta teisė duoti privalomus nurodymus mokėjimo, finansų ar kitai įstaigai nutraukti mokėjimus ar kitas finansines operacijas subjektams, vykdantiems autorių teises pažeidžiančią veiklą internete. Todėl tokią neteisėtą veiklą vykdančio asmens atžvilgiu gali būti taikomi privalomi nurodymai, įtvirtinti minėtame įstatyme.

Savo sprendime Komisija nurodė Revolut Bank, UAB finansų įstaigai ne vėliau kaip per 5 dienas nuo šio sprendimo gavimo dienos nutraukti mokėjimus ar kitas finansines operacijas, susijusias su asmenimis, vykdančiais veiklą, kuria autorių teisių saugomas turinys neteisėtai viešai paskelbiamas viešo naudojimo kompiuterių tinklais (internete).

Komisijos sprendimas įsigalios Vilniaus apygardos administraciniam teismui jį sankcionavus.

 

 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-10-26
Į viršų