BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

Lietuvos radijo ir televizijos komisija ragina Google pašalinti programėles, per kurias galima žiūrėti uždraustas retransliuoti televizijos programas.

Spausdinti
image8-2.jpg

2022 m. kovo 22 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) kreipėsi į technologijų bendrovę Google, prašydama pašalinti iš Google internetinės parduotuvės (angl. Google Play Store) programėles (angl. apps), per kurias galima žiūrėti uždraustas retransliuoti televizijos programas.

LRTK nustatė, kad Google internetinėje parduotuvėje yra mažiausiai 38 Rusijos Federacijos programėlės, su kurių pagalba galima žiūrėti propagandines televizijos programas, tarp kurių yra dėl karo ir tautinės neapykantos kurstymo bei tendencingos dezinformacijos skleidimo Lietuvoje retransliuoti uždraustos rusiškos programos, o taip pat ir propagandinės televizijos programos „RT“, kurios dėl agresyvaus Rusijos karo Ukrainoje yra uždraustos Europos Sąjungos mastu.

Atsižvelgdama į tai, LRTK kreipėsi į Google prašydama šioms programėlėms taikyti geografinį blokavimą Lietuvos teritorijoje. Tokiu būdu šios programėlės Lietuvos vartotojams bus nepasiekiamos ir tai prisidėtų prie efektyvesnės dezinformacijos prevencijos.

 

 

 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-03-24
Į viršų