BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas LRTK sprendimą sankcionavo

Spausdinti
8_judge-gavel-1461286836pNv.jpg

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas 2020 m. vasario 20 d. panaikino Vilniaus apygardos administracinio teismo nutartį netenkinti Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) prašymo sankcionuoti jos 2020 m. vasario 5 d. sprendimą dėl privalomų nurodymų prieigos paslaugų teikėjams davimo ir jį patenkino.

2020 m. vasario 5 d. LRTK priėmė sprendimą dėl privalomų nurodymų prieigos paslaugų teikėjams davimo, kuris buvo priimtas išnagrinėjus ribotos atsakomybės bendrovės „Internet Copyright Management LCC“ prašymą taikyti privalomus nurodymus interneto prieigos paslaugų teikėjams ir blokuoti interneto svetainę, kurioje neteisėtai viešai paskelbti audiovizualiniai kūriniai – filmai.

Pagal Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymą toks LRTK sprendimas įsigalioja jį sankcionavus Vilniaus apygardos administracinio teismui.

Tačiau, motyvuodamas tuo, kad LRTK prašymas nebuvo pagrįstas objektyviais duomenimis, nebuvo nurodyta, kiek audiovizualinių kūrinių – filmų buvo rodoma minėtoje interneto svetainėje ir dėl to, nesant galimybei įvertinti taikomos priemonės proporcingumo, Vilniaus apygardos administracinis teismas nusprendė LRTK prašymo netenkinti ir sprendimo nesankcionavo.

Nesutikdama su tokia Vilniaus apygardos administracinio teismo nutartimi, LRTK ją apskundė, atkreipdama dėmesį į tai, kad neteisėtai viešai skelbiamo autorių teisių saugomo turinio kiekis nėra lemiantis kriterijus sprendžiant apie pažeidimų mastą, ir kad minėtu atveju svarbu atsižvelgti į kitus reikšmingus kriterijus – apsilankymų interneto svetainėje skaičių, jos reitingavimo sistemą, gaunamą komercinę naudą, netiesioginį skatinimą neteisėtai žiūrėti autorių teisių saugomą turinį ir kt.

Neskundžiama nutartimi 2020 m. vasario 20 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas LRTK skundą patenkino.

 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-01-26
Į viršų