BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

LRTK atstovai dalyvavo konferencijoje „Galimybės ir ribos žiniasklaidos ir autorių teisių reguliavimui bei savireguliacijai“

Spausdinti
IMG-3197.JPG

2022 m. liepos 14-15 d. Prahoje vyko konferencija „Galimybės  ir ribos žiniasklaidos ir autorių teisių reguliavimui bei savireguliacijai“ skirta Čekijos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai pradžiai. Joje dalyvavo LRTK Teisės skyriaus ir Ūkio subjektų veikos priežiūros skyriaus vedėjai – Vadim Gasperskij ir Andrius Katinas.

Konferencijos metu buvo aptariama esama situacija audiovizualinės žiniasklaidos sektoriuje, taip pat nemažai dėmesio skirta autorių teisių apsaugai bei esamiems iššūkiams kovojant su autorių teisių pažeidimais.

Pirmoji konferencijos dalis buvo skirta audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų reguliuotojų bendradarbiavimui. Šiuo klausimu pasisakė kelių valstybių atstovai, pabrėždami glaudesnio bendradarbiavimo būtinybę ir apgailestaudami, kad dažnai jo pasigendama.  Vilniaus universiteto dėstytojas, buvęs Lietuvos radijo ir televizijos komisijos pirmininkas Mantas Martišius savo pranešime išskyrė bendradarbiavimo tarp reguliuotojų trūkumus. Jis paminėjo, kad nėra gerai, kai vienose šalyse paslaugų teikėjai (pvz. vlogeriai) yra reguliuojami, o kitose ne, arba kuomet dėl sankcijų vienos valstybės narės televizijos programas sustabdo, o kitos ne. Pasak jo, tokie pavyzdžiai išryškina bendradarbiavimo stygių, todėl reikalingas glaudesnis bendradarbiavimas tarp reguliuotojų, siekiant užsibrėžtų tikslų.

Antroji konferencijos dalis buvo skirta minėtų paslaugų teikėjų savireguliacijai. Iš esmės, dauguma kalbėjusių pranešėjų sutiko, kad savireguliacija yra ypatingai svarbi ir ji turi būti toliau skatinama.

Konferencijos metu buvo nuspręsta toliau bendradarbiauti audiovizualinės žiniasklaidos srityje bei dalintis gerąja praktika kovojant su neteisėtu turiniu ir autorių teisių pažeidimais.

 

 

           

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-07-28
Į viršų