BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

LRTK nuomone, televizijos programose rusų kalba skleidžiamas turinys gali būti „minkštosios galios“ įrankis

Spausdinti
icon 855x345.jpg

Lietuvos Respublikos Seimui įvedus nepaprastąją padėtį Lietuvos Respublikos teritorijoje nuspręsta, kad Rusijos Federacijos ar Baltarusijos Respublikos įsteigtų, tiesiogiai ar netiesiogiai valdomų, kontroliuojamų ar finansuojamų subjektų radijo programų, televizijos programų ar laidų retransliavimas ar platinimas internete Lietuvos Respublikos teritorijoje, išskyrus tuos atvejus, kai Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) suteikia leidimą arba kai jos retransliuojamos (platinamos) iš Europos Sąjungos valstybių narių ar Europos Tarybos konvenciją dėl televizijos be sienų ratifikavusių valstybių, yra draudžiamas.

Stebėdama kai kurių telekomunikacijų operatorių vis dar retransliuojamas Europos Sąjungos jurisdikciją turinčias televizijos programas rusų kalba, LRTK atkreipia dėmesį, kad Lietuvoje veikiantys televizijos programų retransliuotojai ar platintojai internete turėtų atsargiai vertinti tokių televizijos programų turinį dėl to, kad Rusijai palanki propaganda gali būti skleidžiama veikiant „minkštosios galios“ priemonėmis.

LRTK ne kartą atkreipė savo reguliuojamų subjektų bei visuomenės dėmesį, kad dėl dažnai pasirodančio karo propagandos kurstymo televizijos programose bus aktyviau stebimos informaciją skelbiančios priemonės.

Nuo Rusijos karo prieš Ukrainą pradžios ženkliai išaugus grubiems tarptautinių ir nacionalinių teisės aktų pažeidimams, grėsmę nacionaliniam saugumui keliančios skleidžiamos informacijos atvejams, karo propagandos ir tautinės neapykantos kurstymui, tendencingos dezinformacijos skleidimui, Europos Sąjungai bei JAV pritaikius Rusijai ekonomines sankcijas, Lietuvos Respublikos Seimui įvedus nepaprastąją padėtį šalyje, LRTK ėmėsi visų galimų teisinių priemonių, siekdama užkirsti kelią priešiško turinio platinimui Lietuvoje.

Pačiomis pirmomis karo dienomis LRTK priėmė sprendimus sustabdyti laisvą rusų kalba retransliuojamų 9 televizijos programų priėmimą, 32 su  bendrove „Gazprom-Media“ susijusių televizijos programų platinimą, 92 interneto svetainių, skelbiančių Kremliaus propagandinį turinį, veiklą  Lietuvos Respublikos teritorijoje. Be to, LRTK kreipėsi į vaizdo dalijimosi platformą YouTube bei ją valdančią technologijų bendrovę Google dėl dezinformacinio turinio pašalinimo.

Atsižvelgdama į tikėtinus rusakalbių Lietuvos gyventojų poreikius turėti platesnę galimybę žiūrėti įvairesnį žiniasklaidos turinį televizijos programose rusų kalba, LRTK rekomendavo retransliavimo paslaugas Lietuvoje teikiantiems telekomunikacijų operatoriams įtraukti į savo retransliuojamų programų sąrašą ukrainietiškas televizijos programas, bei retransliuoti daugiau nepriklausomos žiniasklaidos televizijos programų rusų kalba Lietuvoje.

 

 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-07-25
Į viršų