BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

LRTK prašymu iš „Google“ paieškos sistemos šalinami URL su IP adresais, o iš „Google Play“ parduotuvės - programėlės

Spausdinti
google 855x345.jpg

2023 m. vasario mėn. „Google“ atstovai informavo, kad Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) nurodyti URL su IP (angl. Internet Protocol) adresais, kuriais pasiekiamas neteisėtai viešai paskelbtas autorių teisių saugomas turinys, yra pašalinti iš „Google“ paieškos sistemos.

 

LRTK, gavusi teismo leidimą, kreipėsi į „Google“ paieškos sistemos administratorius su prašymu pašalinti 13 tokių URL su IP adresais. Vartotojai, bandantys ieškoti neteisėtai viešai paskelbto autorių teisių saugomo turinio pagal raktinius žodžius, „Google“ paieškos rezultatuose jo neras.

 

Pažymėtina, kad minėtų 13 interneto svetainių domenų vardai LRTK nurodymu buvo pašalinti iš „Google“ paieškos sistemos anksčiau, tačiau šių svetainių administratoriai, bandydami išvengti jiems taikomų ribojimų, sudarė galimybes vartotojams prisijungti prie interneto svetainių naudojant tik IP adresus be domenų vardų.

 

LRTK patirtis rodo, kad interneto svetainių domenų vardų ir dabar jau pradėtas IP adresų šalinimas iš „Google“ paieškos sistemos yra itin veiksminga priemonė užkardant prieigą prie neteisėtai viešai paskelbto autorių teisių saugomo turinio.

 

Be to, „Google“ informavo, kad po LRTK kreipimosi, iš „Google Play“ programėlių (angl. Apps) parduotuvės buvo pašalintos šešios programėlės, kurios pažeidė Lietuvos ir ES teisės aktus bei „Play“ kūrėjų platinimo sutarties ir „Google Play“ kūrėjų programų politiką. Tarp tokių programėlių - ir viena populiariausių „Lime HD TV“ programėlė. Taip pat „Google“ informavo, kad dar aštuoniose programėlėse buvo pašalintas turinys, dėl kurio gautas skundas iš LRTK.

 

LRTK planuoja ir toliau bendradarbiauti su „Google“, siekdama kovoti su neteisėto turinio platinimu, kuris yra pasiekiamas per „Google Play“ programėles.

 

 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2023-03-02
Į viršų