BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

LRTK prisijungė prie Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos projekto WIPO ALERT

Spausdinti
wipo 855x345.jpg

Atsiliepusi į Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos (toliau – PINO) siūlymą bendradarbiauti autorių teisių apsaugos srityje, Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) su PINO 2021 m. gegužės 3 d. pasirašė susitarimo memorandumą.

Pagal šį memorandumą LRTK prisijungė prie WIPO ALERT duomenų platformos. WIPO ALERT - tai saugi duomenų platforma, kurioje tarptautiniu mastu skelbiamos dėl autorių teisių pažeidimų blokuotos interneto svetainės. WIPO ALERT projekto tikslas - supažindinti verslą su autorių teises pažeidžiančiomis svetainėmis ir užkirsti kelią verslo reklamai minėtose svetainėse. Tokiu būdu bendradarbiaujant tarptautiniu mastu bus siekiama stiprinti autorių teisių apsaugą, užkirsti kelią autorių teisių pažeidimams ne vien teisinių procesų keliu, tačiau viešinant ir platinant autorių teises pažeidžiančių interneto svetainių sąrašus, siekiant sumažinti tokių svetainių gaunamas pajamas iš reklamos ir kt.

Svarbu pažymėti, kad PINO valstybėms narėms suteikia prieigą prie WIPO ALERT platformos, kurioje įgalioti asmenys gali skelbti nacionalinius pažeidžiančių autorių teises interneto svetainių sąrašus ir tokiu būdu reklamos agentūros ir susijusių paslaugų teikėjai gali įvertinti, ar reklama turėtų būti talpinama tokiose svetainėse. Prie WIPO ALERT projekto šiuo metu yra prisijungusios Brazilija, Ekvadoras, Italija, Japonija, Pietų Korėja, Peru, Rusijos Federacija, Ispanija ir Ukraina.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu, nuo 2019 m. balandžio 1 d. LRTK tapo autorių teises internete prižiūrinti ir ginanti institucija. Prisijungdama prie šio projekto LRTK siekia kuo efektyviau kovoti su piratavimu bei autorių teisių pažeidimais internete.

 

 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-01-26
Į viršų