BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

LRTK pristatė Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo įgyvendinimo rezultatus Seimo Kultūros komitete

Spausdinti
lrtk logo 855x345 s.png

2019 m. gruodžio 4 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) atstovai dalyvavo Seimo Kultūros komiteto posėdyje, kuriame pristatė Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo įgyvendinimo rezultatus.

 LRTK pirmininkas Mantas Martišius ir Ūkio subjektų veiklos priežiūros skyriaus vedėjas Andrius Katinas supažindino Kultūros komiteto narius su skaitmeninio piratavimo Lietuvoje mastais, pristatė LRTK atliktus tyrimus dėl sprendimų blokuoti interneto svetaines, kuriose neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys.

Mantas Martišius pabrėžė, kad nežiūrint į nemenkus iššūkius taikant ir vykdant minėtą įstatymą, tokie sprendimai yra efektyvi priemonė mažinant vartotojų lankomumo srautą neteisėtai viešai autorių teises saugomą turinį skelbiančiose svetainėse, nes tai žlugdo tokių svetainių veiklą ir yra svarbus instrumentas siekiant įgyvendinti minėto įstatymo nuostatas. 

Be to, Mantas Martišius pasidžiaugė, kad 2019 m. lapkričio 27 d. įsigaliojo Privalomų nurodymų taikymo interneto prieigos paslaugų teikėjams tvarkos aprašas.  „Pagal šį aprašą LRTK turės galimybę blokuoti ne tik esamus, bet ir būsimus interneto domeno vardus, identifikuojančius interneto svetaines,  kurios naudojamos paskelbti neteisėtai viešai autorių teisių saugomą turinį, – teigė Mantas Martišius, – tai leis dar ženkliau sumažinti piratavimo internete mastus“.

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-02-13
Į viršų