BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

LRTK stiprina bendradarbiavimą su „Google“ dėl autorių teises pažeidžiančių interneto svetainių domenų šalinimo iš „Google“ paieškos sistemos

Spausdinti
google 855x345.jpg

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) stiprina bendradarbiavimą su „Google“ atstovais dėl interneto svetainių, kuriose neteisėtai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys, šalinimo iš „Google“ paieškos rezultatų. LRTK pateiks teismo sankcionuotus sprendimus dėl tokių svetainių, prašydama pašalinti jas pagal „Google“ nustatytą procesą. Tai reiškia, kad vartotojams visų LRTK sprendimais užblokuotų interneto svetainių ir jų kopijų domenų vardai „Google“ paieškos platformoje nebus skelbiami.  LRTK pažymi, kad svetainių unikalūs adresai (angl. URL, Uniform Resource Locator), kuriais prieinami konkretūs neteisėtai paskelbti autorių ir gretutinių teisių objektai iš „Google“ paieškos sistemos buvo šalinami jau anksčiau.

LRTK taip pat atkreipia dėmesį, kad minėtose svetainėse naudojamos ir kitos paslaugos neteisėtai veiklai komercializuoti, todėl pašalinus svetaines iš „Google“ paieškos rezultatų, bus apribota galimybė jų valdytojams ar administratoriams gauti pelną skelbiant kūrinius be teisių turėtojų sutikimo.   

LRTK, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo 78 straipsnio 3 dalimi, turi teisę duoti interneto prieigos paslaugų teikėjams privalomus nurodymus panaikinti galimybę pasiekti neteisėtai viešai paskelbtą autorių teisių saugomą turinį DNS būdu (angl. Domain Name System) blokuojant interneto domeno vardą, identifikuojantį interneto svetainę, tol, kol nepašalinamas autorių teisių saugomo turinio pažeidimas.

LRTK mano, kad toks bendradarbiavimas prisidės mažinant vartotojų lankomumą neteisėtai autorių teisių saugomą turinį skelbiančiose interneto svetainėse, bei prisidės prie dar efektyvesnės autorių teisių apsaugos.

 

 

 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-11-29
Į viršų