BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

LRTK suteikta teisė ginti autorių teises internete veiksmingiau

Spausdinti
lrtk logo 855x345 s.jpg

2021 m. birželio 29 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) parengtą Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo 78 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą, kuriuo buvo siekiama išspręsti praktinio pobūdžio problemas, su kuriomis susiduria LRTK, vykdydama jai priskirtas funkcijas siekiant efektyviai ginti autorių teises internete.

Pagal naujas šio įstatymo nuostatas LRTK suteikta teisė duoti privalomus nurodymus mokėjimo, finansų ar kitai įstaigai nutraukti mokėjimus ar kitas finansines operacijas subjektui, vykdančiam autorių teises pažeidžiančią veiklą viešo naudojimo kompiuterių tinklais (internete).

2019 m. balandžio 1 d. įsigaliojus naujai Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo redakcijai, siekiant veiksmingiau ir efektyviau įgyvendinti autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugą skaitmeninėje aplinkoje, LRTK buvo numatyta funkcija duoti privalomus nurodymus interneto prieigos paslaugų teikėjams panaikinti galimybę domeno vardo blokavimo būdu pasiekti interneto svetaines, kuriose yra neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys.

Vykdydama šią funkciją LRTK pastebėjo, jog toks autorių teisių gynimo būdas ne visais atvejais yra pakankamai veiksmingas ir efektyvus, o ypač tais atvejais, kai interneto svetainių, kuriose yra neteisėtai viešai skelbiamas autorių teise saugomas turinys, valdytojai iš tokios veiklos gauna finansinę naudą. LRTK sprendimai blokuoti interneto svetaines neapribodavo tokių interneto svetainių valdytojų galimybių ir toliau gauti finansinę naudą iš vykdomos veiklos. Pavyzdžiui, užblokavus interneto svetainę, naudojantis finansų įstaigos „Paysera LT“ UAB teikiamomis paslaugomis, ir toliau buvo galima vykdyti finansines operacijas ir atsiskaityti už neteisėtai paskelbtą autorių teisių turinį užblokuotoje interneto svetainėje.

Atsižvelgiant į tai ir siekiant sukurti ir įgyvendinti efektyvesnį ir veiksmingesnį autorių teisių ir gretutinių teisių gynimo mechanizmą, LRTK parengė minėtą projektą.

Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo 78 straipsnio pakeitimo įstatymas įsigalios nuo 2021 m. lapkričio 1 d.

 

 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-01-26
Į viršų