BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

LRTK tęsia kovą prieš piratavimą internete

Spausdinti
mirror 855x345.jpg

2020 m. vasario 5 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė du sprendimus dėl galimybės pasiekti informaciją pirminių interneto svetainių kopijose, kuriose yra neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys, panaikinimo. Pirmines interneto svetaines LRTK buvo užblokavusi 2019 m. birželio 5 d. ir 2019 m. rugsėjo 11 d.

Atlikusi stebėseną LRTK nustatė, kad vienoje iš šių pirminių interneto svetainių kopijoje vartotojams yra suteikiama galimybė nemokamai perklausyti ir/ar atsisiųsti Lietuvos atlikėjų ir fonogramų gamintojų muzikos įrašus, t. y. be teisių turėtojų sutikimo yra atgaminamos ir viešai paskelbiamos atlikėjų ir muzikos leidėjų fonogramos, o kitoje – suteikiama galimybė peržiūrėti audiovizualinius kūrinius, t.y. be teisių turėtojų sutikimo yra viešai skelbiami autorių teisių saugomi audiovizualiniai kūriniai – filmai.

Minėtas turinys yra pasiekiamas naujais interneto domeno vardais pakeičiant pirminių interneto svetainių pirmojo lygio domenus, jų vizualinė išraiška yra tapati pirminėms svetainėms.

Sprendimai dėl naujų interneto domeno vardų (kopijų) blokavimo neturi būti sankcionuojami Vilniaus apygardos administracinio teismo.

Paslaugos teikėjai ne vėliau kaip per 5 dienas nuo šio sprendimo gavimo dienos privalės panaikinti galimybę interneto domeno vardo, identifikuojančio interneto svetainę, blokavimo interneto prieigos paslaugų teikėjo srities serveryje būdu pasiekti interneto svetainėje neteisėtai viešai paskelbtą autorių teisių saugomą turinį.  

Taip pat, išnagrinėjusi  bendrovės „Internet Copyright Management LLC“ prašymą taikyti privalomus nurodymus interneto prieigos paslaugų teikėjams blokuoti interneto svetainę, kurioje neteisėtai viešai paskelbtas turinys – audiovizualiniai kūriniai – filmai, nusprendė jį tenkinti ir priėmė sprendimą nurodyti interneto prieigos paslaugų teikėjams panaikinti galimybę interneto domeno vardo, identifikuojančio interneto svetainę, blokavimo interneto prieigos paslaugų teikėjo srities serveryje būdu pasiekti interneto svetainėje neteisėtai viešai paskelbtą autorių teisių saugomą turinį.

Šį LRTK sprendimą dar turės sankcionuoti Vilniaus apygardos administracinio teismas.

Bandantys prisijungti prie blokuotos interneto svetainės bus nukreipti į LRTK sukurtą informacinį interneto svetainės tinklalapį.

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-01-26
Į viršų