BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

LRTK tęsia kovą su autorių teisių pažeidimais internete

Spausdinti
plyta.jpg

2021 m. birželio 30 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė keturis sprendimus dėl interneto svetainių blokavimo, kuriose neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys.

 

Vienas sprendimas buvo priimtas dėl prieigos panaikinimo interneto svetainei, kurioje vartotojams yra suteikiama galimybė mokamai perklausyti ir atsisiųsti muzikos kūrinius. Joje be teisių turėtojų sutikimo yra atgaminami ir viešai skelbiami autorių teisių saugomi muzikos kūriniai. Šį sprendimą LRTK priėmė išnagrinėjusi asociacijos „LATGA“ prašymą taikyti privalomus nurodymus interneto prieigos paslaugų teikėjams. Sprendimas įsigalios jį sankcionavus Vilniaus apygardos administracinio teismui.

 

Paslaugos teikėjai ne vėliau kaip per 5 dienas nuo šio sprendimo gavimo dienos privalės panaikinti galimybę domeno vardo blokavimo būdu pasiekti interneto svetainę, kurioje neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys.

 

Trys sprendimai buvo priimti dėl prieigos panaikinimo trims pirminių interneto svetainių kopijoms.

 

2021 m. birželio 21 d. savo iniciatyva atlikusi stebėseną, LRTK nustatė, kad anksčiau užblokuotose pirminėse interneto svetainėse neteisėtai viešai paskelbtas autorių teisių saugomas turinys – filmai, pasiekiamas naujais interneto domenų vardais nežymiai pakeičiant pirminių interneto svetainių pirmojo ar antrojo lygio domenus.

 

Sprendimus dėl pirminių interneto svetainių blokavimo LRTK buvo priėmusi 2020 m. balandžio 29 d. ir gegužės 20 d., gavusi pareiškėjo Stasio Drazdausko, atstovaujančio UAB „Europos kinas“, bei ribotos atsakomybės bendrovės „Internet Copyright Management LLC“ prašymus. Šiuos sprendimus sankcionavo Vilniaus apygardos administracinis teismas.

 

Sprendimai dėl naujų interneto domenų vardų (kopijų) blokavimo neturi būti sankcionuojami Vilniaus apygardos administracinio teismo. Interneto svetainę identifikuojantis domeno vardas bus įtrauktas į interneto svetainių, kurias pasiekti galimybė yra panaikinta, sąrašą. Šis sąrašas skelbiamas LRTK interneto svetainėje www.rtk.lt.

 

Bandantys prisijungti prie blokuotų interneto svetainių bus nukreipti į LRTK sukurtą informacinį interneto svetainės tinklalapį.

 

 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-01-26
Į viršų