BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

LRTK tęsia kovą su autorių teisių pažeidimais internete

Spausdinti
plyta.jpg

2021 m. rugsėjo 8 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė tris sprendimus dėl interneto svetainių blokavimo, kuriose neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys.

Vienas sprendimas buvo priimtas dėl prieigos panaikinimo interneto svetainei, kurioje vartotojams suteikiama galimybė skaityti ir atsisiųsti literatūros kūrinius, t. y. be teisių turėtojų sutikimo yra atgaminami ir viešai skelbiami autorių teisių saugomi literatūros kūriniai – knygos. Šį sprendimą LRTK priėmė išnagrinėjusi Lietuvos leidėjų asociacijos prašymą taikyti privalomus nurodymus interneto prieigos paslaugų teikėjams. Sprendimas įsigalios jį sankcionavus Vilniaus apygardos administracinio teismui.

Du sprendimai buvo priimti dėl prieigos panaikinimo dviem pirminių interneto svetainių kopijoms.

2021 m. rugsėjo 3 d. savo iniciatyva atlikusi stebėseną, LRTK nustatė, kad anksčiau užblokuotose pirminėse interneto svetainėse neteisėtai viešai paskelbtas autorių teisių saugomas turinys – filmai, pasiekiamas naujais interneto domenų vardais nežymiai pakeičiant pirminių interneto svetainių pirmojo ar antrojo lygio domenus.  

Sprendimus dėl pirminių interneto svetainių blokavimo LRTK buvo priėmusi 2019 m. spalio 2 d. ir 2020 m. vasario 26 d., gavusi ribotos atsakomybės bendrovės „Internet Copyright Management LLC“ prašymus. Šiuos sprendimus sankcionavo Vilniaus apygardos administracinis teismas.

Sprendimai dėl naujų interneto domenų vardų (kopijų) blokavimo neturi būti sankcionuojami Vilniaus apygardos administracinio teismo. Interneto svetainę identifikuojantis domeno vardas bus įtrauktas į interneto svetainių, kurias pasiekti galimybė yra panaikinta, sąrašą. Šis sąrašas skelbiamas LRTK interneto svetainėje www.rtk.lt

Paslaugos teikėjai ne vėliau kaip per 5 dienas nuo šio sprendimo gavimo dienos privalės panaikinti galimybę domeno vardo blokavimo būdu pasiekti interneto svetainę, kurioje neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys.

Bandantys prisijungti prie blokuotų interneto svetainių bus nukreipti į LRTK sukurtą informacinį interneto svetainės tinklalapį.

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-08
Į viršų