BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

LRTK tęsia kovą su autorių teisių pažeidimais internete

Spausdinti
icon 855x345.jpg

2021 m. gruodžio 15 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė keturis sprendimus dėl interneto svetainių blokavimo, kuriose neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys.

2021 m. gruodžio 3 d. leidykla „Tyto alba“, kreipėsi į LRTK prašydama taikyti privalomus nurodymus interneto prieigos paslaugų teikėjams. Leidyklos prašyme nurodyta, kad dviejose interneto svetainėse vartotojams yra suteikiama galimybė skaityti ir atsisiųsti literatūros kūrinius, t.y. be teisių turėtojų sutikimo yra atgaminami ir viešai skelbiami autorių teisių saugomi literatūros kūriniai – knygos.

Atsižvelgusi į prašyme nurodytas faktines aplinkybes, ir į tai, kad leidykla „Tyto alba“ kreipėsi į interneto svetainių administratorius prašydama pašalinti  neteisėtai viešai skelbiamą autorių teisių saugomą turinį, tačiau jis nebuvo pašalintas, LRTK priėmė sprendimą dėl prieigos panaikinimo nurodytoms interneto svetainėms.

Šis sprendimas įsigalios jį sankcionavus Vilniaus apygardos administracinio teismui.

Dar trys sprendimai buvo priimti dėl prieigos panaikinimo trims pirminių interneto svetainių kopijoms.

2021 m. lapkričio – gruodžio mėn. savo iniciatyva atlikusi stebėseną, LRTK nustatė, kad anksčiau užblokuotose pirminėse interneto svetainėse neteisėtai viešai paskelbtas autorių teisių saugomas turinys – filmai bei knygos, pasiekiamas naujais interneto domenų vardais nežymiai pakeičiant pirminių interneto svetainių pirmojo ar antrojo lygio domenus.  

Sprendimus dėl pirminių interneto svetainių blokavimo LRTK buvo priėmusi 2019 m. rugsėjo 11 d., 2020 m. vasario 26 d. ir 2021 m. spalio 13 d., gavusi ribotos atsakomybės bendrovės „Internet Copyright Management LLC“ ir autorės Alvilės Rimaitės prašymus. Šiuos sprendimus sankcionavo Vilniaus apygardos administracinis teismas.

Sprendimai dėl naujų interneto domenų vardų (kopijų) blokavimo neturi būti sankcionuojami Vilniaus apygardos administracinio teismo. Interneto svetaines identifikuojantys domeno vardai bus įtraukti į interneto svetainių, kurias pasiekti galimybė yra panaikinta, sąrašą. Šis sąrašas skelbiamas LRTK interneto svetainėje www.rtk.lt

Paslaugos teikėjai ne vėliau kaip per 5 dienas nuo šių sprendimų gavimo dienos privalės panaikinti galimybę domeno vardo blokavimo būdu pasiekti interneto svetaines, kuriose neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys.

Bandantys prisijungti prie blokuotų interneto svetainių bus nukreipti į LRTK sukurtą informacinį interneto svetainės tinklalapį.

 

 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-01-26
Į viršų