BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

Neteisėtai skelbiami autorių kūriniai nebebus prieinami interneto svetainėse

Spausdinti
3093_1c96e2df2402ba904e46bfabc455b9e2.jpg

2023 m. sausio 11 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė du sprendimus dėl interneto svetainių, kuriose neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys, blokavimo.

2022 m. gruodžio 20 d. Lietuvos autorių teisių kolektyvinio administravimo asociacija „LATGA“ kreipėsi į LRTK prašydama taikyti privalomus nurodymus interneto prieigos paslaugų teikėjams. Asociacijos prašyme nurodyta, kad interneto svetainėje vartotojams yra suteikiama galimybė nemokamai atsisiųsti muzikos įrašus, t. y. be teisių turėtojų sutikimo yra atgaminamos ir viešai skelbiamos atlikėjų fonogramos.

Atsižvelgusi į prašyme nurodytas faktines aplinkybes, LRTK priėmė sprendimą dėl prieigos panaikinimo nurodytai interneto svetainei.

Šis sprendimas įsigalios jį sankcionavus Vilniaus apygardos administracinio teismui.

Dar vienas sprendimas buvo priimtas dėl prieigos panaikinimo 32-iems pirminės interneto svetainės kopijoms.

2023 m. sausio 2 d. savo iniciatyva atlikusi stebėseną, LRTK nustatė, kad anksčiau užblokuotoje pirminėje interneto svetainėje neteisėtai viešai paskelbtas autorių teisių saugomas turinys – muzikos kūriniai, pasiekiamas naujais interneto domenų vardais pakeičiant pirminės interneto svetainės pirmojo ar antrojo lygio domenus. 

Sprendimą dėl pirminės interneto svetainės blokavimo LRTK priėmė 2022 m. lapkričio 16 d., gavusi asociacijos „LATGA“ prašymą. Šį sprendimą sankcionavo Vilniaus apygardos administracinis teismas. Sprendimas dėl naujų interneto domenų vardų (kopijų) blokavimo neturi būti sankcionuojami Vilniaus apygardos administracinio teismo.

Paslaugos teikėjai ne vėliau kaip per 5 dienas nuo šių sprendimų gavimo dienos privalės panaikinti galimybę domeno vardo blokavimo būdu pasiekti interneto svetaines, kuriose neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys.

Interneto svetaines identifikuojantys domeno vardai bus įtraukti į interneto svetainių, kurias pasiekti galimybė yra panaikinta, sąrašą. Šis sąrašas skelbiamas LRTK interneto svetainėje www.rtk.lt

Bandantys prisijungti prie blokuotų interneto svetainių bus nukreipti į LRTK sukurtą informacinį interneto svetainės tinklalapį.

 

 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2023-01-11
Į viršų