BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

Panaikinta galimybė pasiekti informaciją 22 interneto svetainėse

Spausdinti
3093_1c96e2df2402ba904e46bfabc455b9e2.jpg

2022 m. gegužės 4 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą duoti privalomus nurodymus tinklo paslaugų teikėjams panaikinti galimybę pasiekti informaciją 22 interneto svetainėse, kuriose vykdoma neteisėta televizijos programų platinimo internete veikla, apie kurią LRTK nebuvo pranešta teisės aktų nustatyta tvarka.

Atlikusi stebėseną LRTK nustatė, kad 22 interneto svetainėse neteisėtai platinamos televizijos programos, t. y. svetainių valdytojas nėra pateikęs LRTK pranešimo apie televizijos programų platinimo internete paslaugų teikimo Lietuvos Respublikos vartotojams pradžią.

Pagal Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymą tokia veikla yra laikoma nelicencijuojama televizijos programų ar atskirų programų platinimo internete teikimo paslauga. Tokiais veiksmais šių interneto svetainių valdytojas pažeidžia minėto įstatymo 33 straipsnio 1 dalyje nustatytus reikalavimus. Vadovaujantis šiuo įstatymu, asmenys, norintys Lietuvos Respublikoje verstis nelicencijuojama veikla ir Lietuvos Respublikos vartotojams teikti televizijos programų ar atskirų programų platinimo internete paslaugas, prieš pradėdami šią veiklą privalo pranešti apie tai LRTK.

LRTK kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą ir 2022 m. balandžio 28 d. gavo nutartį, kuria išduotas leidimas duoti privalomus nurodymus tinklo paslaugų teikėjams panaikinti galimybę pasiekti interneto svetainėse prieinamą informaciją.

Tinklo paslaugų teikėjai  šį LRTK sprendimą privalo įgyvendinti ne vėliau kaip per 5 dienas nuo jo gavimo dienos.

Asmenys, bandantys prisijungti prie interneto svetainių, prie kurių prieiga panaikinta, bus nukreipti į LRTK informacinį interneto tinklalapį.

 

 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-05-04
Į viršų