BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

Prieiga prie 21 interneto svetainės bus panaikinta

Spausdinti
icon 855x345.jpg

2021 m. balandžio 14 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) nusprendė panaikinti prieigą prie 21 interneto svetainės, kuriose yra neteisėtai viešai skelbiami autorių teisių saugomi kūriniai.

2021 m. balandžio 2 d. LRTK gavo UAB „Europos kinas“ prašymus blokuoti dvidešimt interneto svetainių, kuriose yra suteikiama galimybė vartotojams peržiūrėti audiovizualinius kūrinius, t. y. be teisių turėtojų sutikimo jose yra viešai platinami autorių teisių saugomi audiovizualiniai kūriniai – filmai.

Kaip ir ankstesnių UAB „Europos kinas“ prašymų nagrinėjimo metu, šį kartą LRTK taip pat nustatė, kad nurodytos interneto svetainės sukurtos ir naudojamos autorių teisių saugomo turinio neteisėtam viešam paskelbimui ir atgaminimui – paspaudus ant aktyvios nuorodos vartotojams suteikiama galimybė nemokamai peržiūrėti filmus.

UAB „Europos kinas“ prašymuose buvo nurodyta, kad bendrovė kreipėsi į interneto svetainių prieglobos paslaugų teikėją, reikalaujant, kad būtų nutrauktas autorių teisių saugomo turinio viešas skelbimas viešo naudojimo kompiuterių tinklais (internete), tačiau autorių teisių saugomas turinys ir toliau buvo neteisėtai viešai skelbiamas.

Taip pat LRTK priėmė sprendimą panaikinti galimybę pasiekti informaciją pirminės interneto svetainės kopijoje. Savo iniciatyva atlikusi stebėseną, LRTK nustatė, kad pirminėje interneto svetainėje, prie kurios prieiga pagal Lietuvos leidėjų asociacijos prašymą buvo panaikinta LRTK sprendimu  2019 m. liepos 10 d., neteisėtai viešai paskelbtas autorių teisių saugomas turinys – knygos, pasiekiamas nauju interneto domeno vardu pakeičiant pirminės interneto svetainės pirmojo lygio domeną. Šis LRTK sprendimas neturi būti sankcionuojamas Vilniaus apygardos administracinio teismo.

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu, LRTK nusprendė nurodyti interneto prieigos paslaugų teikėjams ne vėliau kaip per 5 dienas nuo sprendimų gavimo dienos panaikinti galimybę domeno vardo blokavimo būdu pasiekti interneto svetaines, kuriose neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys.

Bandantys prisijungti prie blokuotų interneto svetainių bus nukreipti į LRTK sukurtą informacinį interneto svetainės tinklalapį.

Sprendimai dėl pirminių interneto svetainių blokavimo įsigalios juos sankcionavus Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

 

 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-01-26
Į viršų