BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

Prieiga prie autorių teises pažeidžiančių interneto svetainių bus panaikinta

Spausdinti
lrtk logo 855x345.jpg

Tęsdama kovą su piratavimu internete 2020 m. vasario 26 d. posėdyje Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) nusprendė panaikinti prieigą prie dviejų pirminių interneto svetainių ir dviejų pirminių interneto svetainių kopijų, kuriose neteisėtai viešai skelbiami autorių teisių saugomi kūriniai.

Gavusi ribotos atsakomybės bendrovės „Internet Copyright Management LLC“ prašymus blokuoti interneto svetaines, taip pat savo iniciatyva patikrinusi pirminių svetainių kopijas, LRTK nustatė, kad jose yra suteikiama galimybė peržiūrėti audiovizualinius kūrinius, t.y. be teisių turėtojų sutikimo viešai skelbiami autorių teisių saugomi audiovizualiniai kūriniai – filmai.

Vadovaudamasi Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu, LRTK nusprendė nurodyti interneto prieigos paslaugų teikėjams ne vėliau kaip per 5 dienas nuo sprendimų gavimo dienos panaikinti galimybę interneto domeno vardo, identifikuojančią interneto svetainę, blokavimo interneto prieigos paslaugų teikėjo srities serveryje būdu pasiekti interneto svetainėse neteisėtai viešai paskelbtą autorių teisių saugomą turinį.

LRTK sprendimai dėl pirminių svetainių blokavimo įsigalios juos sankcionavus Vilniaus apygardos administraciniam teismui. Sprendimai dėl interneto svetainių kopijų blokavimo teismo nėra sankcionuojami.

Bandantys prisijungti prie blokuotų interneto svetainių bus nukreipti į LRTK sukurtą informacinį interneto svetainės tinklalapį.

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-01-26
Į viršų