BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

Prieiga prie autorių teises pažeidžiančių interneto svetainių bus panaikinta

Spausdinti
www 855x345.jpg

Tęsdama kovą su piratavimu internete 2021 m. kovo 31 d. posėdyje Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) nusprendė panaikinti prieigą prie dviejų pirminių interneto svetainių, kuriose buvo neteisėtai viešai skelbiami autorių teisių saugomi kūriniai.

2021 m. kovo 25 d. LRTK gavo UAB „Europos kinas“ prašymus blokuoti dvi interneto svetaines, nes jose yra suteikiama galimybė vartotojams peržiūrėti audiovizualinius kūrinius, t. y. be teisių turėtojų sutikimo yra viešai platinami autorių teisių saugomi audiovizualiniai kūriniai – filmai.

Prašymo nagrinėjimo metu LRTK nustatė, kad UAB „Europos kinas“ nurodytos interneto svetainės sukurtos ir naudojamos autorių teisių saugomo turinio neteisėtam viešam paskelbimui ir atgaminimui – paspaudus ant aktyvios nuorodos vartotojams suteikiama galimybė nemokamai peržiūrėti filmus.

Nors buvo kreiptasi į interneto svetainės prieglobos paslaugų teikėją, reikalaujant, kad būtų nutrauktas autorių teisių saugomo turinio viešas skelbimas viešo naudojimo kompiuterių tinklais (internete), tačiau autorių teisių saugomas turinys ir toliau buvo neteisėtai viešai skelbiamas.

Vadovaudamasi Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu, LRTK nusprendė nurodyti interneto prieigos paslaugų teikėjams ne vėliau kaip per 5 dienas nuo sprendimų gavimo dienos panaikinti galimybę interneto domeno vardo, identifikuojančią interneto svetainę, blokavimo interneto prieigos paslaugų teikėjo srities serveryje būdu pasiekti interneto svetainėse neteisėtai viešai paskelbtą autorių teisių saugomą turinį.

Bandantys prisijungti prie blokuotų interneto svetainių bus nukreipti į LRTK sukurtą informacinį interneto svetainės tinklalapį.

Šis LRTK sprendimas įsigalios jį sankcionavus Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-01-26
Į viršų