BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

Prieigos prie nelegalaus turinio mažinimas – efektyvi priemonė piratavimui internete užkirsti

Spausdinti
9_Apskritojo-stalo1111.jpg

2019 m. lapkričio 27 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) organizavo apskritojo stalo diskusiją „Autorių teisių apsaugos internete iššūkiai“.

Pradėdamas diskusiją LRTK pirmininkas Mantas Martišius atkreipė dalyvių dėmesį į LRTK nuveiktą reikšmingą darbą siekiant apsaugoti autorių teises internete ir atliktus tyrimus dėl sprendimų blokuoti interneto svetaines, kuriose neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys. Jis pasidžiaugė, kad nežiūrint į nemenkus iššūkius taikant ir vykdant Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymą, tokie sprendimai yra efektyvi priemonė mažinant vartotojų lankomumo srautą neteisėtai viešai autorių teises saugomą turinį skelbiančiose svetainėse, kas galimai žlugdo tokių svetainių veiklą ir yra akivaizdžiai teigiamas rezultatas siekiant įgyvendinti minėto įstatymo pakeitimus. 

Siekdama aptarti tobulesnes teisines priemones, užtikrinančias efektyvesnę autorių teisių internete apsaugą, LRTK į diskusiją pakvietė LR Seimo Kultūros komiteto, LR Kultūros ministerijos, Asociacijos „LATGA“, Lietuvos gretutinių teisių asociacijos „AGATA“, Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacijos „AVAKA“ ir Lietuvos leidėjų asociacijos atstovus.

LRTK atstovai pasidalino patirtimi ir papasakojo apie iššūkius, su kuriais susidūrė įgyvendinant minėto įstatymo pakeitimus, numatančius LRTK galimybę taikyti privalomus nurodymus interneto prieigos paslaugų teikėjams, blokuojant interneto domeno vardą, identifikuojantį interneto svetainę, kurioje neteisėtai viešai paskelbtas autorių teisių saugomas turinys.

Susitikimo metu buvo diskutuojama apie priimtus LRTK sprendimus dėl interneto svetainių blokavimo, jų taikymo ir vykdymo problemas bei efektyvumą, buvo aptarti skaitmeninio piratavimo mastai Lietuvoje.

LRTK atstovai pabrėžė, kad, kovojant su piratavimu internete, svarbi priemonė – prieigos prie nelegalaus turinio mažinimas, naudojimosi legaliomis platformomis galimybės užtikrinimas, vartotojų švietimas ir taip pat – kolektyvinių administravimo organizacijų aktyvesnis vaidmuo.

Apskritojo stalo diskusijos „Autorių teisių apsaugos internete iššūkiai“ pranešimas „LRTK sprendimai dėl interneto svetainių, kuriose neteisėtai viešai paskelbtas autorių teisių saugomas turinys, blokavimo. Taikymo ir vykdymo iššūkiai“

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-02-13
Į viršų