BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

Priimtas audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų teikėjų taikomų etikos kodeksų veiksmingumo nustatymo tvarkos aprašas

Spausdinti
lrtk logo 855x345 s.png

2021m. rugsėjo 8 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų teikėjų ir dalijimosi vaizdo medžiaga platformos paslaugų teikėjų taikomų etikos kodeksų veiksmingumo nustatymo tvarkos aprašą.

Šiuo aprašu siekiama įgyvendinti naujus Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo (toliau – VIĮ) reikalavimus, įsigaliojusius 2021 m. vasario 1 d. perkėlus Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyvos nuostatas.  

Aprašas nustato audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų teikėjų, dalijimosi vaizdo medžiaga platformos paslaugų teikėjų pasirinktų taikyti etikos kodeksų ar jų dalių veiksmingumo nustatymo bei paslaugos teikėjui LRTK nurodytos paskelbti informacijos pateikimo tvarką.

Didžioji dauguma minėtų paslaugų teikėjų jau ir anksčiau buvo priėmę ir vadovavosi savo etikos kodeksais. Pagal naujus VIĮ reikalavimus tokie etikos kodeksai yra privalomi visiems minėtų paslaugų teikėjams ir privalo turėti nuostatą dėl netinkamų vaikams skirtų komercinių audiovizualinių pranešimų, įterpiamų į vaikams skirtas programas apie maisto produktus ir gėrimus, kuriuos rekomenduojama vartoti saikingai.

Aprašas numato, kad audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų teikėjai ir dalijimosi vaizdo medžiaga platformos paslaugų teikėjai ne vėliau nei per 6 mėnesius nuo šio aprašo įsigaliojimo dienos, turi pranešti LRTK apie pasirinktus taikyti etikos kodeksus.

LRTK, siekdama nustatyti, ar etikos kodeksas yra pakankamai veiksmingas, skundo pagrindu arba savo iniciatyva, vertins kaip jis atitinka šio aprašo punktuose įtvirtintus reikalavimus. Nustačiusi, jog etikos kodeksas nėra pakankamai veiksmingas, apie tai raštu informuos minėtus paslaugų teikėjus, nurodys nustatytus trūkumus bei terminą nurodytiems trūkumams pašalinti.

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-01-26
Į viršų