BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

Priimtas sprendimas užblokuoti keturias interneto svetaines

Spausdinti
www 855x345.jpg

2021 m. balandžio 7 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) nusprendė panaikinti prieigą prie 4 pirminių interneto svetainių, kuriose yra neteisėtai viešai skelbiami autorių teisių saugomi kūriniai.

2021 m. kovo 31 d. LRTK gavo keturis UAB „Europos kinas“ prašymus blokuoti keturias interneto svetaines, kuriose yra suteikiama galimybė vartotojams peržiūrėti audiovizualinius kūrinius, t. y. be teisių turėtojų sutikimo jose yra viešai platinami autorių teisių saugomi audiovizualiniai kūriniai – filmai.

Kaip ir ankstesnių dviejų UAB „Europos kinas“ prašymų nagrinėjimo metu, šįkart LRTK ir vėl nustatė, kad nurodytos interneto svetainės sukurtos ir naudojamos autorių teisių saugomo turinio neteisėtam viešam paskelbimui ir atgaminimui – paspaudus ant aktyvios nuorodos vartotojams suteikiama galimybė nemokamai peržiūrėti filmus.

UAB „Europos kinas“ prašymuose buvo nurodyta, kad bendrovė kreipėsi į interneto svetainės prieglobos paslaugų teikėją, reikalaujant, kad būtų nutrauktas autorių teisių saugomo turinio viešas skelbimas viešo naudojimo kompiuterių tinklais (internete), tačiau autorių teisių saugomas turinys ir toliau buvo neteisėtai viešai skelbiamas.

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu, LRTK nusprendė nurodyti interneto prieigos paslaugų teikėjams ne vėliau kaip per 5 dienas nuo sprendimų gavimo dienos panaikinti galimybę domeno vardo blokavimo būdu pasiekti interneto svetaines, kuriose neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys.

Bandantys prisijungti prie blokuotų interneto svetainių bus nukreipti į LRTK sukurtą informacinį interneto svetainės tinklalapį.

Šie LRTK sprendimai įsigalios juos sankcionavus Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

 

 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-01-26
Į viršų