BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

Priimti sprendimai dėl neteisėtos veiklos internete

Spausdinti
3093_1c96e2df2402ba904e46bfabc455b9e2.jpg

2022 m. gegužės 25 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimus duoti privalomus nurodymus tinklo paslaugų teikėjams panaikinti galimybę pasiekti informaciją 12 interneto svetainių, kuriose vykdoma neteisėta televizijos programų platinimo internete veikla, bei vienoje, teikiančioje užsakomosios audiovizualinės žiniasklaidos paslaugas, apie kurias teisės aktų nustatyta tvarka nebuvo pranešta LRTK.

Pagal Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymą asmenys, norintys Lietuvos Respublikoje verstis nelicencijuojama veikla ir Lietuvos Respublikos vartotojams teikti televizijos programų ar atskirų programų platinimo internete arba užsakomąsias audiovizualinės žiniasklaidos paslaugas, prieš pradėdami šią veiklą privalo pranešti apie tai LRTK.

LRTK kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą ir gavo leidimą duoti privalomus nurodymus tinklo paslaugų teikėjams panaikinti galimybę pasiekti interneto svetainėse prieinamą informaciją.

Tinklo paslaugų teikėjai  šį LRTK sprendimą privalo įgyvendinti ne vėliau kaip per 5 dienas nuo jo gavimo dienos.

Asmenys, bandantys prisijungti prie interneto svetainių, prie kurių prieiga panaikinta, bus nukreipti į LRTK informacinį interneto tinklalapį.

Be to, LRTK priėmė  sprendimą nurodyti UAB Travel Union finansų įstaigai nutraukti mokėjimus ar kitas finansines operacijas banko sąskaitose, susijusiose su fiziniais asmenimis, vykdančiais veiklą, kuria autorių teisių saugomas turinys neteisėtai viešai skelbiamas viešo naudojimo kompiuterių tinklais (internete).  

2022 m. gegužės 12 d. LRTK atliko stebėseną ir nustatė, kad socialinio tinklo „Facebook“ vienos paskyros administratorius siūlo įsigyti interneto svetainės filmai.in taškus arba kuponus, kuriuos galima naudoti atsiskaitant už interneto svetainėje filmai.in siūlomas paslaugas (filmų, serialų žiūrėjimą).

Atlikus nurodytus veiksmus ir pasirinkus mokėjimo būdą, yra atsiunčiami rekvizitai asmens, į kurio banko sąskaitą reikia pervesti nurodytą sumą, ir gaunami taškai, kurie suteikia prieigą prie pasirinkto neteisėtai viešai paskelbto autorių teisių saugomo turinio.

Tokiu būdu interneto svetainėje nurodyti asmenys vykdo neteisėtą veiklą, kuria autorių teisių saugomas turinys neteisėtai viešai paskelbiamas internete, ir už tai gauna finansinę naudą.

Pagal Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo 78 straipsnio nuostatas LRTK yra suteikta teisė duoti privalomus nurodymus mokėjimo, finansų ar kitai įstaigai nutraukti mokėjimus ar kitas finansines operacijas subjektams, vykdantiems autorių teises pažeidžiančią veiklą internete. Todėl tokią neteisėtą veiklą vykdančio asmens atžvilgiu gali būti taikomi privalomi nurodymai, įtvirtinti minėtame įstatyme.

Šis sprendimais įsigalios Vilniaus apygardos administraciniam teismui jį sankcionavus.

 

 

 

 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-05-25
Į viršų