BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

Skirtos baudos už nelegaliai parsisiųstas audio knygas

Spausdinti
8_judge-gavel-1461286836pNv.jpg

2024 m. gegužės 15 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą skirti pinigines baudas trims asmenims, neteisėtai atsisiuntusiems audio knygas iš interneto svetainės.  

LRTK 2024 m. vasario 19 d. atliko stebėseną ir nustatė, kad interneto svetainėje linkomanija.net buvo neteisėtai atgaminti ir viešai paskelbti autorių teisių saugomi kūriniai – audio knygos „Jūra vandenynas“, „Verslas.naujai“ ir „100 įdomiausių neatskleistų paslapčių“. Šių audio knygų autorių turtinių teisių turėtoja yra BĮ „Lietuvos audiosensorinė biblioteka“.

Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymas nustato, kad autorius turi išimtines teises leisti arba uždrausti atgaminti kūrinį bet kokia forma ar būdu bei nurodo, kad bet koks kūrinio originalo ar jo kopijų panaudojimas be autoriaus leidimo yra laikomas neteisėtu ir užtraukia baudą nuo dviejų šimtų aštuoniasdešimt iki šešių šimtų eurų.

Kadangi nustatyti asmenys dėl padaryto nusižengimo nuoširdžiai gailėjosi, jiems buvo skirta 140 eurų bauda, kurią jie privalės sumokėti į vieną iš Valstybinės mokesčių inspekcijos surenkamųjų sąskaitų.

Primename, kad 2023 m. liepos 1 d. įsigaliojus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) pakeitimams LRTK yra suteikti įgaliojimai ginti autorių teises ir gretutines teises taikant administracinę atsakomybę. Pagal ANK 122 straipsnio 1 dalį, neteisėtas autorių teisių ar gretutinių teisių objekto arba jų dalies viešas atlikimas, atgaminimas, viešas paskelbimas, įskaitant padarymą viešai prieinamo kompiuterių tinklais (internete) arba kitoks panaudojimas bet kokiais būdais ir priemonėmis nekomerciniais tikslais, užtraukia baudą nuo dviejų šimtų aštuoniasdešimt iki šešių šimtų eurų. Atkreipiame dėmesį, kad pakartotinai nustačius tokius pažeidimus, gali būti skirta bauda nuo šešių šimtų iki aštuonių šimtų penkiasdešimt eurų.

Reikia pažymėti, kad LRTK nuolatos atlieka stebėseną siekdama, kad apsaugotų autorių teises internete bei sumažintų piratavimo mastus Lietuvoje.

 

 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2024-05-15
Į viršų