BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

Stabdoma neteisėta veikla 12-oje interneto svetainių

Spausdinti
www 855x345.jpg

2023 m. birželio 21 d. posėdyje Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą duoti privalomus nurodymus tinklo paslaugų teikėjams panaikinti galimybę pasiekti informaciją 12-oje interneto svetainių, kuriose vykdoma neteisėta televizijos programų platinimo internete veikla, apie kurią LRTK nebuvo pranešta teisės aktų nustatyta tvarka.

2023 m. birželio 6 d. atlikusi stebėseną LRTK nustatė, kad 12-oje interneto svetainių neteisėtai platinamos televizijos programos. Pagal Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymą tokia veikla yra laikoma nelicencijuojama televizijos programų ar atskirų programų platinimo internete teikimo paslauga. Tokiais veiksmais šių interneto svetainių valdytojai pažeidžia minėto įstatymo 33 straipsnio 1 dalyje nustatytus reikalavimus. Vadovaujantis šiuo įstatymu, asmenys, norintys Lietuvos Respublikoje verstis nelicencijuojama veikla ir Lietuvos Respublikos vartotojams teikti televizijos programų ar atskirų programų platinimo internete paslaugas, prieš pradėdami šią veiklą privalo pranešti apie tai LRTK. Apie tokią veiklą LRTK informuota nebuvo.

LRTK kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą prašydama išduoti leidimą duoti privalomus nurodymus tinklo paslaugų teikėjams panaikinti galimybę pasiekti neteisėtai platinamą informaciją ir toks leidimas 2023 m. birželio 7 d. buvo LRTK išduotas.

Tinklo paslaugų teikėjai  šį LRTK sprendimą privalo įgyvendinti ne vėliau kaip per 5 dienas nuo jo gavimo dienos.

Asmenys, bandantys prisijungti prie interneto svetainių, prie kurių prieiga panaikinta, bus nukreipti į LRTK informacinį interneto tinklalapį.

Interneto svetaines identifikuojantys domeno vardai bus įtraukti į asmenų, vykdančių televizijos programų ir (ar) atskirų programų platinimo internete Lietuvos Respublikos vartotojams veiklą, apie kurią nebuvo pranešta teisės aktų nustatyta tvarka, sąrašą, kuris skelbiamas LRTK interneto svetainėje www.rtk.lt.

 

 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2023-06-21
Į viršų