BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

Stabdomas bendrovės „Gazprom-Media“ kontroliuojamų 32 televizijos programų retransliavimas Lietuvos Respublikos teritorijoje

Spausdinti
lrtk logo 855x345 s.jpg

2022 m. balandžio 20 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą sustabdyti rusų kalba retransliuojamų bendrovės „Gazprom-Media“ kontroliuojamų 32 televizijos programų laisvą priėmimą Lietuvos Respublikos teritorijoje.

2022 m. vasario 24 d. Jungtinių Amerikos Valstijų Užsienio turto kontrolės biuras (Office of Foreign Assets Control, toliau – OFAC) priėmė direktyvą, pagal kurią numatytos ribojančios finansinės priemonės Rusijos Federacijos akcinei bendrovei „GAZPROMBANK“. Šiai bendrovei priklauso Rusijos Federacijoje esanti kontroliuojančioji bendrovė „Gazprom-Media“ (ОАО „Газпром-Медиа“), kurios kontroliuojamos 32 televizijos programos šiuo metu yra retransliuojamos ar platinamos internete Lietuvos Respublikos teritorijoje.  

Lietuvos Respublikos teritorijoje tiesiogiai ar netiesiogiai retransliuojamų ar platinamų televizijos programų savininkė yra akcinė bendrovė „GAZPROMBANK“. Ji yra įtraukta į organizacijų, kurioms taikomos OFAC sankcijos, sąrašą. Todėl sudarant sutartis dėl programų platinimo ir vykdant mokėjimus bei kitus sandorius, susijusius su televizijos programų platinimu, Lietuvoje veikiantys televizijos programų retransliuotojai ar platintojai internete, tiesiogiai ar netiesiogiai rizikuoja pažeisti OFAC sankcijas.  Be to, LRTK mano, kad tokių televizijos programų, kurių savininkams taikomos OFAC sankcijos, retransliavimas ar platinimas internete neatitinka Lietuvos Respublikos nacionalinių saugumo interesų.

Atsižvelgiant į tai bei siekiant apsaugoti televizijos programų retransliuotojus ir platintojus internete nuo galimo OFAC sankcijų pažeidimo ir su tuo susijusios finansinės rizikos, LRTK nusprendė sustabdyti televizijos programų „Avto Plius“, „BOKS TV“, „HDL“, „INDIYSKOYE KINO“, „KINOKOMEDIYA“, „KINOMIKS“ „KINOSERIYA“, „Kukhnya TV“, „KVN TV“, „Kto yest  kto“, „La Minor TV“, „KHL TV channel“, „M-1 Global“, „Muzhskoye kino“, „Nashe novoe kino“, „Nostalgiya“, „NTV Mir“, „NTV Pravo“, „NTV Serial“, „NTV Stilj“, „Piatnica“, „Piatnica InternationaL“, „RODNOYE KINO“, „Russkaya Noch“, „TB-3“, „THT“, „THT Comedy“, „THT International“, „THT Music“, „ZEE TV“, „Zhivi!“, „Malysh-TV“ retransliavimą ar platinimą internete Lietuvos Respublikos teritorijoje.

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-04-20
Į viršų