BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

Televizijos laida „Spalvos“ įstatymo nepažeidė

Spausdinti
706952-922845-1287x836.jpg

2021 m. vasario 10 d. posėdyje Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) svarstė daug visuomenės dėmesio ir prieštaringos reakcijos sulaukusioje laidoje „Spalvos“ paskelbtą informaciją.

Interneto svetainėje https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000139356/spalvos-abortas-kurio-nesigailiu-i-d-moterys-kurios-dziaugiasi-galejusios-pasirinkti VšĮ „LIETUVOS NACIONALINIS RADIJAS IR TELEVIZIJA“ užsakomųjų visuomenės informavimo audiovizualinėmis priemonėmis paslaugų kataloge 2021 m. vasario 1 d. buvo paskelbta laida „Spalvos. Abortas, dėl kurio nesigailiu I d. Moterys, kurios džiaugiasi galėjusios pasirinkti“. Laidos tema – abortai.

Dėl šios laidos LRTK gavo nemažai teigiamų nuomonių bei atsiliepimų, bet taip pat ir keletą skundų, todėl jos Ūkio subjektų veiklos priežiūros skyrius atliko šios laidos stebėseną.

Įvertinusi laidoje paskelbtą viešąją informaciją kaip visumą, atsižvelgdama į paskleistos viešosios informacijos turinį (socialinės dokumentikos programa abortų tema), tikslą (paviešinti moterų, nutraukusių nėštumą patirtis ir neigiamą visuomenės požiūrį į abortus), kontekstą (Lietuvoje abortų tema yra jautri ir neretai pateikiama tik iš vienos pusės – susiejant patirtį su kaltės ir gailėjimosi jausmu), poveikį (nors laidoje kalbama suaugusiems skirta tema, tačiau temos traktavimas ir jos pateikimas žiūrovams pateikiamas subtiliai ir nekelia nesaugumo, baimės ar kitokių neigiamų jausmų; taip pat nedaro neigiamo poveikio nepilnamečių psichikos sveikatai, fiziniam, protiniam ar doroviniam vystymuisi), LRTK nusprendė, kad laidoje transliuota informacija nepažeidė Lietuvos Respublikos nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo.

Vis dėlto, atsižvelgiant į laidoje nagrinėtą visuomenei labai jautrią ir skaudžią temą, LRTK nusprendė atkreipti televizijos transliuotojo – VšĮ „LIETUVOS NACIONALINIS RADIJAS IR TELEVIZIJA“ dėmesį į žurnalistikos kokybę bei šaltinių parinkimą ir rekomenduoti šios laidos autoriams ateityje siekti problemiškas ir skaudžias visuomenei temas pateikti profesionaliau.

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-01-26
Į viršų