BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

UAB All Media Lithuania skirta administracinė nuobauda

Spausdinti
8_judge-gavel-1461286836pNv.jpg

2023 m. birželio 21 d., išnagrinėjusi faktines aplinkybes, Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau LRTK) nusprendė taikyti administracinę atsakomybę UAB All Media Lithuania už Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo pažeidimą.

Gautų skundų pagrindu LRTK atliko stebėseną dėl UAB All Media Lithuania televizijos programos „TV3“ transliuotoje laidoje „TV pagalba“ paskleistos informacijos.

LRTK administracijos Ūkio subjektų veiklos priežiūros skyrius nustatė, kad minėtos laidos transliuoto reportažo metu buvo pasakojama apie nuo seksualinio pobūdžio veiklos nukentėjusią nepilnametę mergaitę – paminėtas jos vardas, amžius, rodomi tėvai, atskleidžiamos šeimos gyvenimo detalės – iš ko galima nustatyti jos asmens tapatybę.

Kadangi duomenys apie nepilnametę yra atskleisti neigiamų socialinių įvykių kontekste, LRTK padarė išvadą, kad tokia informacija daro neigiamą poveikį nepilnamečių vystymuisi ir yra draudžiama skleisti visuomenės informavimo priemonėse. Atsižvelgiant į tai, kad bendrovė All Media Lithuania pripažino padarytą pažeidimą ir dėl to gailėjosi, jai buvo skirta minimali bauda, nustatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 79 straipsnio 5 dalyje.

Pagal ANK 79 straipsnio 5 dalį, neigiamą poveikį nepilnamečių vystymuisi darančios viešosios informacijos žymėjimo ir (ar) skleidimo reikalavimų pažeidimas radijo ir (ar) televizijos programose, atskirose programose, užsakomųjų audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų kataloguose užtraukia baudą radijo ir (ar) televizijos programų transliuotojų ir užsakomųjų audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų teikėjų vadovams arba kitiems atsakingiems asmenims nuo penkių šimtų penkiasdešimt iki vieno tūkstančio penkių šimtų eurų.

Atkreiptinas dėmesys, kad LRTK turi teisę už nustatytą pažeidimą surašyti administracinį nurodymą su pasiūlymu savo noru sumokėti baudą, lygią pusei minimalios baudos.

 

 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2023-06-21
Į viršų