BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

UAB All Media Lithuania skirta bauda

Spausdinti
8_judge-gavel-1461286836pNv.jpg

2024 m. liepos 3 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) skyrė 275 eurų baudą UAB All Media Lithuania už Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo pažeidimus.

Skundo pagrindu atlikusi stebėseną LRTK nustatė, kad šios bendrovės televizijos programos „TV3“ 2024 m. balandžio 7 d. prieš 19 val. transliuotoje laidoje „TV3 žinios“ buvo rodomas siužetas apie rezonansinį įvykį Kazachstane, kurio metu vyras – buvęs Kazachstano ekonomikos ministras, užmušė savo žmoną. Rodytame siužete matyti, kaip vyras griebia moterį už galvos, meta ją ant grindų ir žiauriai spardo kojomis (trumpai parodomas moters veidas, ją galima atpažinti).

Vertinant siužete esančią informaciją kaip visumą, atsižvelgiant į jos turinį, tikslą, kontekstą bei poveikį, daroma išvada, kad laidos metu paskleista informacija priskirtina neigiamą poveikį nepilnamečiams darančios informacijos kategorijai – rodomas realus, nesuvaidintas smurtas dar labiau sustiprina nepilnamečiams galimą sukelti baimės ir nesaugumo jausmą.

Remiantis minėto įstatymo nuostatomis, tokia informacija turėjo būti tinkamai pažymėta –prieš transliuotą siužetą turėjo būti parodytas ar kitaip paskelbtas pranešimas, jog jame esanti informacija gali daryti neigiamą poveikį nepilnamečiams.   

 

 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2024-07-04
Į viršų