BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

Už dezinformacijos platinimą interneto svetainėje musutv.lt skirta bauda

Spausdinti
lrtk logo 855x345 s.png

2022 m. spalio 19 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) skyrė 2200 eurų baudą VšĮ „MŪSŲ TV“ už dezinformacijos platinimą interneto svetainėje musutv.lt

Skundo pagrindu atlikusi interneto svetainės musutv.lt stebėseną, LRTK nustatė, kad joje buvo skleidžiama informacija, pažeidžianti Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymą (toliau – VIĮ), t.y. joje buvo platinama dezinformacija.

Akivaizdžiai matyti, kad musutv.lt  paskelbtuose reportažuose jų dalyviai formuoja palankią nuomonę Rusijos Federacijos ir Baltarusijos vykdomos užsienio politikos atžvilgiu, diskredituojant Lietuvos valdžios institucijas, jų teisėtumą, nepriklausomumą ir demokratiškumą. Taip pat šališkai atsiliepiama apie įvykius Donecke ir Luhanske, iš esmės kvestionuojant Ukrainos suverenitetą ir jos teritorinį vientisumą, pateisinant Rusijos Federacijos karinę agresiją minėtose srityse. Žiūrovams sudaromas įspūdis, jog kariniame konflikte su Rusijos Federacija, Ukraina yra agresorė, kuri kryptingai naudoja karinius veiksmus prieš civilius gyventojus. Reportažuose ypač ryškus Rusijos Federacijoje naudojamas informacinis naratyvas, kad valdžią Ukrainoje yra perėmę fašistai, nacistai.

Tuo pačiu pabrėžiamas Lietuvos priklausomumas kitų valstybių atžvilgiu bei savarankiškumo stoka. NATO šalių vyriausybių užsienio politika ir veiksmai pateikiami kaip kurstantys karą ir nesantaiką Rytų Europoje.

Atsižvelgiant į reportažuose paskleistą informaciją, galima teigti, kad juose išsakyti teiginiai yra selektyvūs, šališki, tyčia nuslepiant dalį informacijos ar jos šaltinius, o pats turinys gali būti priskiriamas pilkosios prokremliškosios propagandos tipui. Tokia paskleista informacija, kuria sąmoningai siekiama suklaidinti, pateikti klaidingas žinias, yra žalinga Lietuvos piliečiams.

Įvertinusi stebėsenos akte užfiksuotas faktines aplinkybes, LRTK kreipėsi į VšĮ „MŪSŲ TV“ su prašymu pateikti paaiškinimus dėl nustatytų pažeidimų.

VšĮ „Mūsų TV“ pateikė LRTK paaiškinimus, kuriuose nurodė, kad LRTK minimi reportažai nėra VšĮ „Mūsų TV“ turinys, ir kad ji neatsako už kitų publikuotą turinį, o už tikrovės neatitinkančios informacijos paskelbimą atsako tas, kas pirmas paskleidė tokią informaciją.

LRTK su VšĮ „Mūsų TV“ pateiktais paaiškinimais nesutiko. Vadovaujantis VIĮ nuostatomis, šiuo atveju, VšĮ „Mūsų TV“, kaip viešosios informacijos rengėjas, paskelbė ne tikrovės neatitinkančią informaciją, o dezinformaciją. Pagal VIĮ, dezinformacija yra tyčia viešai paskleista melaginga informacija. LRTK nekyla abejonių, kad VšĮ „Mūsų TV“ sąmoningai įkelia į savo interneto svetainę programas, kuriose tyčia skelbiama melaginga informacija, t.y. dezinformacija.

VšĮ „Mūsų TV“ žinojo arba turėjo žinoti, jog skelbia informaciją, kurioje skleidžiama dezinformacija, todėl buvo nuspręsta jai skirti baudą.

Nustatydama baudos dydį, LRTK atsižvelgė į pažeidimų trukmę bei pavojingumą ir skyrė dviejų vidutinio atlyginimo dydžių baudą –  2200 eurų. Bauda turi būti sumokėta į vieną iš Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą.

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-10-19
Į viršų