BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

Už dezinformacijos skleidimą UAB „GORUVA“ skirta bauda

Spausdinti
8_judge-gavel-1461286836pNv.jpg

2024 m. kovo 6 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK), išnagrinėjusi visas aplinkybes dėl UAB „Goruva“ vaizdo dalijimosi platformoje Youtube 2024 m. sausio 30 d. programos „Komentaras TV“ transliuotoje laidoje „Kokį planą „B“ sumąsčiusi Ukrainos vadovybė? Ir ką reiškia „Maginot linija“? paskleistos  dezinformacijos, nusprendė skirti bendrovei baudą.

2024 m. sausio 31 – vasario 1 d. LRTK atliko minėtos laidos stebėseną, kurios metu nustatė, kad laidos dalyviai tyčia viešai skelbė melagingą, tendencingą, šališką, jokiais faktais nepagrįstą informaciją, ją pateikdami emocingai ir siekdami suformuoti nepalankią nuomonę apie VšĮ „Mėlyna ir geltona“ („Blue Yellow“) steigėją ir valdybos pirmininką Joną Ohmaną ir jo paramos rinkimo Ukrainai veiklą.

Šia paskleista informacija buvo siekiama pateikti klaidingas žinias apie Jono Ohmano ir organizacijos „Blue Yellow“ veiklą, bei sudaryti įspūdį, kad Ukrainai renkamos paramos lėšos yra neskaidriai panaudojamos, skatina nepasitikėti paramos rinkimo organizacijomis ir nebeaukoti Ukrainai. Toks dezinformacijos skelbimas viešai, ypač šių dienų geopolitiniame kontekste, yra pavojingas, kurstantis nepasitikėjimą ir nepagrįstas abejones paramos rinkimo Ukrainai procesu.

LRTK padarė išvadą, kad minėtoje laidoje paskleista informacija pagal Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo 2 straipsnio 15 dalį kvalifikuotina kaip dezinformacija – tai tyčia viešai paskleista melaginga informacija.

Atsižvelgiant į pažeidimo pavojingumą (užsakomosios audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų kataloge pateikta laida buvo peržiūrėta daugiau nei 56 tūkst. kartų) bendrovei „GORUVA“ buvo skirta 1900 eurų bauda.

 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2024-03-06
Į viršų