BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

Už nelegaliai parsisiųstus filmus – baudos

Spausdinti
film-strip-1461657744lSy.jpg

2024 m. kovo 6 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimus skirti pinigines baudas keturiems asmenims, neteisėtai atsisiuntusiems ir platinusiems filmus iš autorių teises pažeidžiančių interneto svetainių  rutracker.org ir linkomanija.net.

LRTK 2024 sausio 17-18 d. atliko stebėseną ir nustatė, kad interneto svetainėse rutracker.org bei linkomanija.net buvo neteisėtai atgaminti ir viešai paskelbti autorių teisių saugomi audiovizualiniai kūriniai – filmai „Džonas Vikas 4“ (autorių turtinių teisių turėtojas – UAB „ACME Film“) ir „Sapnų scenarijus“ (autorių turtinių teisių turėtojas – UAB „Europos kinas (kino pavasaris distribution)“.

Pažeidėjai nustatytą  baudą – po 140 eurų privalės sumokėti į vieną iš Valstybinės mokesčių inspekcijos surenkamųjų sąskaitų.

Primename, kad 2023 m. liepos 1 d. įsigaliojus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) pakeitimams LRTK yra suteikti įgaliojimai ginti autorių teises ir gretutines teises taikant administracinę atsakomybę. Pagal ANK 122 straipsnio 1 dalį, neteisėtas autorių teisių ar gretutinių teisių objekto arba jų dalies viešas atlikimas, atgaminimas, viešas paskelbimas, įskaitant padarymą viešai prieinamo kompiuterių tinklais (internete) arba kitoks panaudojimas bet kokiais būdais ir priemonėmis nekomerciniais tikslais, užtraukia baudą nuo dviejų šimtų aštuoniasdešimt iki šešių šimtų eurų. Atkreipiame dėmesį, kad pakartotinai nustačius tokius pažeidimus, gali būti skirta bauda nuo šešių šimtų iki aštuonių šimtų penkiasdešimt eurų.

Reikia pažymėti, kad LRTK nuolatos atlieka stebėseną siekdama, kad apsaugotų autorių teises internete bei sumažintų piratavimo mastus Lietuvoje.

 

 

 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2024-03-06
Į viršų