BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

Užsiregistravo 6 asmenys, teikiantys paslaugas dalijimosi vaizdo medžiaga platformoje

Spausdinti
lrtk logo 855x345 s.jpg

Nuo 2022 m. kovo mėn., kai Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė gaires dėl vlogerių (angl. vlog – video blog) – audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų teikėjų, teikiančių paslaugas naudojantis dalijimosi vaizdo medžiaga platforma, kvalifikavimo, jiems taikomų reikalavimų bei veiklos reguliavimo, LRTK užsiregistravo jau 6 tokia veikla užsiimantys paslaugų teikėjai.

Š. m. sausio mėnesį viešosioms konsultacijoms paskelbtas minėtų gairių projektas susilaukė didelio šios veiklos atstovų susidomėjimo, jam buvo pateikta nemažai pastabų.

Rengdama šias gaires, LRTK vadovavosi 2021 m. į nacionalinę teisę perkeltos Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyvos nuostatomis, bei atsižvelgdama į tai, kad naujų rūšių turinys - vaizdo klipai ar naudotojų sukurtas turinys auga ir tampa vis svarbesnis, o nauji rinkos dalyviai, įskaitant užsakomųjų vaizdo paslaugų teikėjus ir dalijimosi vaizdo medžiaga platformas, tampa vis populiaresni ir daro didelę įtaką jų sekėjams. Dėl pastebimos žiniasklaidos priemonių konvergencijos LRTK siekia atnaujinti teisinę sistemą, kuri atspindėtų rinkos pokyčius ir pasiektų interneto turinio paslaugų, vartotojų apsaugos ir konkurencingumo pusiausvyrą.

Atkreiptinas dėmesys, kad panaši vlogerių, teikiančių audiovizualines žiniasklaidos paslaugas, priežiūra yra ir kitose Europos šalyse.

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-05-17
Į viršų