BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

Vilniuje susitiko trijų Baltijos valstybių audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų reguliuotojai

Spausdinti
Baltija 2.jpg

2022 m. rugsėjo 16 d. Vilniuje Lietuvos radijo ir televizijos komisijos kvietimu susitiko Lietuvos, Latvijos ir Estijos audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų sektorių reguliuojančių institucijų atstovai.

Susitikimo metu buvo apsvarstyti trijų valstybių reguliuotojams šiuo metu iškilę svarbiausi klausimai: rusiškos propagandos bei dezinformacijos užkardymo galimybės Baltijos valstybėse, kova su piratavimu bei autorių teisių internete pažeidimais, naujų audiovizualinės žiniasklaidos rinkos dalyvių – užsakomųjų vaizdo paslaugų teikėjų ir dalijimosi vaizdo medžiaga platformų reguliavimo iššūkiai žiniasklaidos priemonių konvergencijos kontekste, svarbūs teisės aktų pakeitimai ir kt.

Daug dėmesio buvo skirta diskusijai apie tai, kaip trijų Baltijos valstybių nacionalinės reguliavimo institucijos galėtų bendradarbiauti toliau remdamos Ukrainos žiniasklaidą, skatindamos Ukrainos televizijos programų, taip pat patikimų rusų kalba rengiamų žiniasklaidos programų platinimą trijose Baltijos valstybėse ir plačiau Europoje.

Aptarti aktualiausius audiovizualinės žiniasklaidos sektoriaus reguliavimo klausimus yra labai naudinga, nes savo darbe šių trijų valstybių reguliuotojai susiduria su labai panašiomis problemomis, kurias lengviau spręsti apsikeitus savomis žiniomis bei patirtimi. Be to, kaip parodė patirtis, tik bendromis pastangomis pasiekiami tikslai, išgirstamos idėjos,  atkreipiamas dėmesys į autoritarinių  rėžimų kontroliuojamos žiniasklaidos daromą žalą ir įtaką, nustatomos teisinės priemonės apginti savos šalies informacinę erdvę bei užtikrinti nacionalinį saugumą. Todėl tokie susitikimai yra labai prasmingi bei produktyvūs. 

Trijų Baltijos šalių reguliuotojų susitikimai tradiciškai vyksta kiekvienais metais vienos iš šių valstybių reguliuotojų iniciatyva. Kitas susitikimas numatytas Rygoje 2023 m.     

 

 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-09-17
Į viršų