Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

Visuomenės informavimo etikos asociacijos viešoji diskusija „Žiniasklaidos savireguliacijai Lietuvoje – 25 metai. Patirtis, iššūkiai ir naujos veiklos kryptys“

Spausdinti
lrtk logo 855x345 s.jpg

2021 m. vasario 9 d. Visuomenės informavimo etikos asociacija organizavo nuotoliniu būdu įvykusią viešąją diskusiją „Žiniasklaidos savireguliacijai Lietuvoje – 25 metai. Patirtis, iššūkiai ir naujos veiklos kryptys“. Šis renginys buvo skirtas žiniasklaidos savireguliacijos 25-iui Lietuvoje pažymėti.

Diskusijoje dalyvavo Seimo, Kultūros ministerijos, Visuomenės informavimo etikos komisijos, Lietuvos radijo ir televizijos, Nacionalinės rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacijos, Regioninių radijo stočių asociacijos, Lietuvos radijo ir televizijos komisijos, įvairių kitų organizacijų atstovai.

Renginio metu buvo prisiminta žiniasklaidos savireguliacijos istorija, aptarti savireguliacijos institucijų modeliai, tarptautinė patirtis, vyko gyvos diskusijos, išsakyta kritika ir patarimai savireguliacijos klausimais.

Lietuvos radijo ir televizijos komisijos narė, Vytauto Didžiojo universiteto profesorė dr. Audronė Nugaraitė pristatė žurnalistų etikos standartus, išskyrė naujas žurnalistikos etikos sritis – kibernetinę, skaitmeninių medijų etiką, aptarė žurnalistikos principus, praktiką bei naujus iššūkius, apibūdino etiką, kaip pamatinį žurnalistikos veiklos pagrindą.

Renginio dalyviai pripažino, kad savireguliacijos sistema yra būtina ir jos reikia laikytis. Tačiau jie atkreipė dėmesį ir į tai, kad panašių diskusijų ir netgi mokymų, kurie  būtų labai naudingi žurnalistams, šiuo metu trūksta.

Diskusijos pabaigoje buvo nuspręsta parengti atmintinę, kuri primintų pagrindines mintis ir pasiūlymus kaip tobulėti ir glaudžiau bendradarbiauti.

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-02-10