BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

Finansų įstaigai nurodyta nutraukti finansines operacijas dėl autorių teises pažeidžiančios veiklos

lrtk logo 855x345 s.jpg

2021 m. gruodžio 1 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą nurodyti AB Swedbank nutraukti mokėjimus ar kitas finansines operacijas banko sąskaitoje, susijusioje su fiziniu asmeniu, vykdančiu veiklą, kuria autorių teisių saugomas turinys neteisėtai viešai skelbiamas viešo naudojimo kompiuterių tinklais (internete).

Šis sprendimas įsigalios tik Vilniaus apygardos administraciniam teismui jį sankcionavus.

2021 m. lapkričio 25 d. LRTK atliko stebėseną ir nustatė, kad interneto svetainėje filmukuponai.in yra siūloma įsigyti interneto svetainės filmai.in taškų kuponus, kuriuos galima naudoti atsiskaitant už šioje interneto svetainėje neteisėtai viešai paskelbtą autorių teisių saugomą turinį. Atlikus nurodytus veiksmus ir pasirinkus mokėjimo būdą, yra atsiunčiami asmens rekvizitai, į kurio banko sąskaitą reikia pervesti nurodytą sumą, ir gaunami taškai, kurie suteikia prieigą prie pasirinkto neteisėtai viešai paskelbto autorių teisių saugomo turinio.

Tokiu būdu interneto svetainėje nurodytas asmuo vykdo neteisėtą veiklą, kuria autorių teisių saugomas turinys neteisėtai viešai paskelbiamas internete ir už tai gauna finansinę naudą.

Pagal Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo 78 straipsnio nuostatas LRTK yra suteikta teisė duoti privalomus nurodymus mokėjimo, finansų ar kitai įstaigai nutraukti mokėjimus ar kitas finansines operacijas subjektui, vykdančiam autorių teises pažeidžiančią veiklą internete. Todėl minėto asmens atžvilgiu gali būti taikomi privalomi nurodymai, įtvirtinti šiame įstatyme.

Reikėtų atkreipti dėmesį, jog vykdydama autorių teisių priežiūrą internete, LRTK pastebėjo, jog vien tik interneto domenų vardų blokavimas ne visais atvejais yra pakankamai veiksmingas ir efektyvus, o ypač tais atvejais, kai interneto svetainių, kuriose yra neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys, valdytojai iš tokios veiklos gauna finansinę naudą. LRTK sprendimai blokuoti interneto svetaines neapribodavo tokių interneto svetainių valdytojų galimybių ir toliau gauti finansinę naudą iš vykdomos neteisėtos veiklos.

Atsižvelgiant į tai ir siekiant sukurti ir įgyvendinti efektyvesnį ir veiksmingesnį autorių teisių ir gretutinių teisių gynimo mechanizmą, LRTK iniciatyva buvo parengtas Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo 78 straipsnio pakeitimo projektas, kurį Lietuvos Respublikos Seimas priėmė  2021 m. birželio 29 d. Įstatymas įsigaliojo 2021 m. lapkričio 1 d.

Vertėtų pasidžiaugti, kad, dar neįsigaliojus minėtiems pakeitimams - 2021 m. rugsėjo 14 d. - finansinių paslaugų internete teikėja „PayPal“ panaikino galimybę atsiskaityti už neteisėtai paskelbtą turinį visose interneto svetainėse, kurias LRTK užblokavo dėl autorių teisių pažeidimų. Tai sveikinantis geranoriškas finansų įstaigos pavyzdys, leidžiantis efektyviai nutraukti neteisėtą veiklą, bei veiksmingai apginti autorių teises interneto svetainėse, kuriose yra neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys.

 

 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-01-26
Į viršų