BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

Apie LRTK

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) – nepriklausoma Seimui atskaitinga Lietuvos Respublikos jurisdikcijai priklausančių radijo ir televizijos programų transliuotojų, užsakomųjų audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų teikėjų, dalijimosi vaizdo medžiaga platformos paslaugų teikėjų veiklą reguliuojanti ir prižiūrinti, Lietuvos Respublikos teritorijoje veiklą vykdančių retransliuotojų ir kitų asmenų, teikiančių Lietuvos Respublikos vartotojams televizijos programų ir atskirų programų platinimo internete paslaugas, veiklos priežiūrą vykdanti ir autorių teises internete ginanti  institucija.

LRTK dalyvauja formuojant valstybės audiovizualinę politiką. Ji yra Seimo ir Vyriausybės ekspertė radijo, televizijos programų transliavimo, retransliavimo, televizijos programų ir atskirų programų platinimo internete bei užsakomųjų audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų klausimais. LRTK, atlikdama savo funkcijas ir priimdama sprendimus jos kompetencijai priklausančiais klausimais, yra nepriklausoma. LRTK įkurta 1996 m. Visuomenės informavimo įstatymu.

LRTK yra kolegialus organas, kurį sudaro 11 narių, iš kurių du skiria Lietuvos Respublikos Prezidentas, po tris narius – Lietuvos Respublikos Seimas ir Lietuvos meno kūrėjų asociacija, po vieną narį – Lietuvos katalikų bažnyčios Vyskupų konferencija, Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Lietuvos žurnalistų draugija. LRTK pirmininką ir pavaduotoją skiria LR Seimas.

LRTK misija – užtikrinti kiekvienam Lietuvos gyventojui technologiškai pažangių, įvairius visuomenės poreikius tenkinančių audiovizualinių paslaugų bei radijo ir televizijos programų pasirinkimo įvairovę, sudaryti galimybes darniai audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų įvairovės ir verslo plėtrai, prevencinėmis priemonėmis skatinti viešosios informacijos rengėjų bei skleidėjų atsakomybę už viešai skelbiamos informacijos turinį.

Vienas iš svarbiausių LRTK tikslų, įgyvendinant Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo nuostatas, – efektyvus ir lankstus Lietuvos Respublikos jurisdikcijai priklausančių radijo ir televizijos programų transliuotojų, retransliuotojų, televizijos programų ir atskirų programų platintojų internete bei užsakomųjų audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų teikėjų veiklos reguliavimas ir priežiūra.

 

Duomenys apie LRTK

Pavadinimas Lietuvos radijo ir televizijos komisija
LRTK adresas Šeimyniškių g. 3A, LT-09312 Vilnius
Telefonai pasiteirauti (8 5) 233 0660
Faksas (8 5) 264 7125
El. paštas lrtk@rtk.lt
Teisinė forma Valstybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188741498
LRTK sąskaita

LT32 7044 0600 0798 2622 AB SEB, banko kodas 70440

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-09-05
Į viršų