BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

Nustatyta neteisėtai vykdoma televizijos programų platinimo internete veikla

Spausdinti

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) nustatė, kad programėlėje (angl. application – app) „Vintera TV“ („iTunes“ ir „Google play“ programėlių platformose) yra neteisėtai teikiamos televizijos programų platinimo internete paslaugos Lietuvos Respublikos vartotojams, t. y.  teisės aktų nustatyta tvarka nepateikus LRTK pranešimo apie nelicencijuojamos televizijos programų platinimo internete paslaugų teikimo veiklos pradžią.

LRTK 2018 m. balandžio 3 d. raštu kreipėsi į paslaugos teikėją „Vintera TV“, UAB prašydama ne vėliau kaip iki 2018 m. balandžio 20 d. pateikti LRTK pranešimą arba nutraukti neteisėtai vykdomą veiklą.

Bendrovei „Vintera TV“ iki nurodyto termino nepateikus pranešimo ir nenutraukus neteisėtai vykdomos veiklos,  LRTK, vadovaudamasi Visuomenės informavimo įstatyme numatyta teise,  š. m.  gegužės 14 d. kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą su prašymu įpareigoti „Vintera TV“, UAB nutraukti neteisėtą televizijos programų platinimo internete paslaugų teikimą Lietuvos Respublikos vartotojams.

LRTK taip pat nustatė, kad net šešiose interneto svetainėse televizijos programų  platinimo internete paslaugos Lietuvos Respublikos vartotojams yra teikiamos neteisėtai.  

Dėl šios neteisėtos veiklos LRTK š. m. gegužės 14 d. kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą su prašymu išduoti leidimą duoti privalomus nurodymus tinklo paslaugų teikėjams panaikinti galimybę pasiekti informaciją interneto svetainėse, vykdančiose televizijos programų platinimo internete veiklą, apie kurią LRTK nebuvo pranešta teisės aktų nustatyta tvarka.

Ši Visuomenės informavimo įstatyme numatyta poveikio priemonė – prašymas išduoti leidimą duoti privalomus nurodymus tinklo paslaugų teikėjams – buvo taikyta atsižvelgiant į tai, kad  interneto svetainių informacijos prieglobos paslaugų teikėjai nepriklauso Lietuvos Respublikos jurisdikcijai.

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-02-22
Į viršų